Kultura, sztuka » Muzyka

XI Polish Boogie Festival coraz bliżej!

Doskonała muzyka, energetyczny taniec, piękne kobiety, klasyczne motocykle – to wszystko już niedługo podczas XI edycji Polish Boogie Festival. W dniach 23-26 lipca do Człuchowa ponownie zawitają największe gwiazdy światowego boogie, rock’n’rolla, rockabilly i bluesa.

XI Polish Boogie Festival coraz bliżej!

Doskonała muzyka, energetyczny taniec, piękne kobiety, klasyczne motocykle – to wszystko już niedługo podczas XI edycji Polish Boogie Festival. Jak mówi Piotr Baron z radiowej Trójki, to obowiązkowa pozycja w kalendarzu każdego prawdziwego fana muzyki. W dniach 23-26 lipca do Człuchowa ponownie zawitają największe gwiazdy światowego boogie, rock’n’rolla, rockabilly i bluesa. To jedyny taki festiwal w Europie Środkowo-Wschodniej.

Polish Boogie Festival to prawdziwa muzyczna uczta. Od pierwszej edycji wydarzenia przyjeżdżają na niego najlepsze gwiazdy boogie-woogie, rock’n’rolla, rockabilly i bluesa, nieraz na jedyny koncert w tej części Europy. W tym roku w programie festiwalu znaleźli się tacy artyści, jak: Steve Big Man Clayton (GB), The Kingbees (S), Danny & The Wonderbras (D), Stanley Breckenridge (USA). Nie zabraknie również polskich zespołów – w piątek zagrają The Real Gone Tones, a w sobotę podczas finałowego koncertu pomysłodawcy wydarzenia – Boogie Boys.

Boogie-woogie to muzyka, która sama rwie nogi do tańca, więc nieodłącznym elementem festiwalu są także warsztaty i pokazy tańca prowadzone przez polskich mistrzów boogie-woogie. W tym roku został przewidziany także turniej tańca, w którym wezmą udział tancerze z Polski i zagranicy. Warsztaty tradycyjnie poprowadzą Grzegorz i Agnieszka Cherubińscy (vicemistrzowie świata), instruktorzy ze Swing Step Club oraz  pary taneczne ze światowej czołówki boogie-woogie.

Nie zabraknie również innych elementów związanych z kulturą boogie. Na uczestników festiwalu będzie czekała specjalna Strefa Pin-Up, gdzie pod okiem jednej z najlepszych polskich performerem burleski, Juicy Jane, będą odbywać się m.in. warsztaty makijażu i układania fryzur w stylu retro. Po raz pierwszy Polish Boogie Festival  będzie gościł również Rockersów z Cafe Race Club Poland, którzy zorganizują m.in. uliczne wyścigi czy wystawę motocykli. Uzupełnieniem atrakcji będzie kino samochodowe z klasyką filmową.

Z każdym kolejnym rokiem Polish Boogie Festival  przyciąga nowych fanów boogie-woogie, rockabilly, rock’n’rolla, bluesa i swing’a. Unikalne połączenie mistrzowskiej muzyki, atmosfery i pięknej scenerii człuchowskich lasów i jezior sprawia, że każdy kto przyjechał tutaj raz, chce wracać co roku.

 

PROGRAM XI POLISH BOOGIE FESTIVAL:

23 lipca (czwartek)

Steve Big Man Clayton

Dixi Band

Mistrzowskie pary taneczne z klubu Swingstep.pl

Dodatkowo: Kino samochodowe

24 lipca (piątek)

Stanley Breckenridge & Jazz Band Ball Orchestra

Ruki V Bryuki

Real Gone Tones

Dodatkowo: Jerry's Fingers i dj Kuczijo (Boogie Party)

25 lipca (sobota)

The Kingbees

Boogie Boys

Danny & The Wonderbras

Steve Big Man Clayton

Dodatkowo: Cafe Racer Sprint

Dodatkowo: Jerry's Fingers i dj Kuczijo (Boogie Party)

26 lipca (niedziela)

Dixi Band

Mistrzowskie pary taneczne z klubu Swingstep.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Marzenazeligowska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »