Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Yerba mate dla początkujących w sklepie Poyerbani.pl

Yerba mate dla początkujących w sklepie Poyerbani.pl
Zobacz więcej zdjęć »
W ostatnich latach popularność yerba mate znacznie wzrosła. Ten napar, który dotychczas był powszechnie znany tylko w krajach Ameryki Południowej, teraz ma również wielu wielbicieli w Europie, a także w Polsce. Dla tych, którzy dopiero chcą go wypróbować, świetną ofertę ma sklep Poyerbani.pl.

Yerba mate, która nazywana jest inaczej herbatą paragwajską czy Ilex paraguariensis, to napar z wielowiekowymi tradycjami. Znany był początkowo w plemieniu Guarani, które tworzyło go z wysuszonych liści ostrokrzewu paragwajskiego. Po rozdrobnieniu liście były specjalnie parzone i pite. Sama nazwa yerba mate została prawdopodobnie wymyślona przez jezuitów, którzy sprowadzili napar do Europy – „yerba” oznacza w tym przypadku ziele – od herba, natomiast „mati” to tykwa, w której parzy się ziele.


Przyrządzony z ziela napar wyróżnia się wieloma dobroczynnymi właściwościami. Potrafi regulować ciśnienie krwi, zmniejsza napięcie mięśni, pobudza do trawienia układ pokarmowy, dodatkowo zawiera dużo witamin i minerałów. Trzeba jednak pamiętać o tym, że yerba mate powinna być traktowana tak samo jak inne używki – kawa czy herbata i pita w rozsądnych ilościach. Jedna czy dwie porcje dziennie dostarczą organizmowi wszystkie wartościowe składniki odżywcze i podniosą natychmiast poziom energii.


W sklepie internetowym Poyerbani.pl można już teraz zakupić różne gatunki yerba mate oraz akcesoria przeznaczone do przygotowywania naparu – naczynia, bombille, termometry. Dla początkujących przygotowano specjalne zestawy startowe, które zawierają wszystko to, co potrzebne do przygotowywania yerba mate i zapoznania się z różnymi smakami, aby wybrać ten ulubiony.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Paweł

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 2 dni:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »