Motoryzacja » Samochody

YOKOHAMA ADVAN A053 – rajdowa moc w każdych warunkach

YOKOHAMA ADVAN A053 – rajdowa moc w każdych warunkach
Zobacz więcej zdjęć »
Szuter, piach, błoto – opona ADVAN A053 japońskiej YOKOHAMY pokona najtrudniejszą nawierzchnię. Ta sportowa opona, opracowana specjalnie dla samochodów rajdowych, zapewnia doskonałe prowadzenie w każdych warunkach.
Podczas wrześniowego LOTOS Rajdu Polski w Mikołajkach na oponach ADVAN A053 pojadą Toshi Arai z Japonii i Mark Wallenwein z Niemiec.
ADVAN A053 to sportowa opona marki YOKOHAMA, producenta opon premium, dedykowana do samochodów rajdowych. Opracowana w japońskich laboratoriach technologia zapewnia doskonałe prowadzenie pojazdów o dużej mocy na szutrowej nawierzchni. Zastosowane rozwiązania gwarantują doskonałą przyczepność opony na luźnym podłożu, podczas przyśpieszania, hamowania, czy na zakrętach. Odpowiednio dobrany skład mieszanki pozwala w bardzo krótkim czasie osiągnąć optymalną temperaturę pracy opony. Układ rowków i duże bloki bieżnika umożliwiają szybkie odprowadzenie wody i błota, a wzmocniona konstrukcja zapewnia stabilność i kontrolę pojazdu.

Podczas projektowania modelu ADVAN A053, YOKOHAMA wykorzystała wieloletnie doświadczenie zdobyte dzięki uczestnictwie w największych wydarzeniach sportu motorowego na świecie m.in. Super GT, FIA Formuła 2, Rajdowe Mistrzostwa Azji i Pacyfiku, czy American Le Mans Series. Od 7 lat YOKOHAMA jest oficjalnym dostawcą opon do serii WTCC, najważniejszego na świecie wyścigu samochodów turystycznych, organizowanego przez FIA. Marka jest jednym z oficjalnych dostawców opon podczas Rajdowych Mistrzostw Europy (ERC), którego kolejne rundy odbędą się w tym roku w Polsce.

Już we wrześniu br. podczas organizowanego w ramach ERC LOTOS 70. Rajdu Polski w Mikołajkach, w opony YOKOHAMA ADVAN A053 wyposażone zostaną samochody uczestników: Toshiego Arai (Japonia) i Marka Wallenweina (Niemcy). Na odcinkach specjalnych w okolicach Mikołajek obaj zmierzą się m.in. z Robertem Kubicą, Krzysztofem Hołowczycem, Kajetanem Kajetanowiczem i wieloma innymi znakomitymi kierowcami z Polski i ze świata.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej http://www.yokohama-online.pl/.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »