Motoryzacja » Samochody

YOKOHAMA ze srebrem w rankingu opon „Evo”

YOKOHAMA ze srebrem w rankingu opon „Evo”
Zobacz więcej zdjęć »
Letnia opona ADVAN Sport V105 została wyróżniona w kompleksowym teście opon brytyjskiego magazynu „Evo”. Flagowy model marki YOKOHAMA, przeznaczony do samochodów osobowych o dużej mocy, uzyskał bardzo dobre wyniki w konkurencjach na mokrej nawierzchni. Opona po raz kolejny zajęła drugie miejsce.

W tegorocznym rankingu opon letnich Evo", po raz pierwszy sprawdzono 19-calowe ogumienie ultra high preformance, dostarczone przez 9 największych producentów, takich jak YOKOHAMA, Continental, Dunlop, Goodyear, Michelin, Pirelli oraz Bridgestone, Hankook, Vredestein i Falken. Do testów, prowadzonych na należącym do niemieckiego producenta torze w Teksasie, posłużył Ford Focus ST. Właściwości opon w rozmiarze 235/35 R19 weryfikowano w 11 kategoriach, oceniając m.in. hamowanie na suchej i mokrej nawierzchni, sterowalność, czasy okrążeń i wrażenia prowadzącego. Kolejny rok z rzędu opona ADVAN Sport V105, japońskiej marki YOKOHAMA, została wysoko oceniona przez testujących. W ostatecznym podsumowaniu model zajął drugie miejsce ex equo i został wyróżniony za swoją wszechstronność i wysokie osiągi na mokrej nawierzchni. YOKOHAMA zdobyła łącznie 95 punktów w stosunku do 95,2 zwycięskiego modelu marki Continental.

Ze względu na swoją kompleksowość, test brytyjskiego czaspisma jest jednym z najważniejszych na rynku. Właściwości opon sprawdzane są w różnych warunkach, a wyniki ustalane są zarówno w oparciu o mierzalne testy, jak i subiektywne odczucia testujących. YOKOHAMA osiągneła doskonałe rezultaty we wszystkich testach mokrej nawierzchni. ADVAN Sport V105 zajął drugie miejsce w klasyfikacji okrążeń na czas na mokrej nawierzchni, ze stratą zaledwie 0,5 sekundy do zwycięzcy. Japoński model był drugą najlepszą oponą także w hamowaniu na mokrej nawierzchni, w testach aquaplaningu oraz zestawieniu subiektywnych opinii testujących. Opona zyskała czwarty czas okrążenia na suchej nawierzchni. Oceniający docenili jej wszechstronność oraz komfort prowadzenia w zróżnicowanych warunkach .

 Zastosowane w modelu Advan Sport V105 rozwiązania technologiczne, takie jak ulepszona mieszanka gumy i konstrukcja czy głębokie rowki, eliminujące ryzyko auaplaningu, gwarantują bardzo dobre właściwości jezdne na mokrej nawierzchni. Cieszymy się szczególnie, że opona została doceniona Brytyjczyków, którzy z racji klimatu mają bogate doświadczenia w prowadzeniu pojazdów na mokrej nawierzchni" mówi Artur Posłuszny z  ITR CEE, będącej dystrybutorem opon YOKOHAMA w Polsce.

Opony ADVAN to flagowa seria opon do pojazdów osobowych o dużej mocy, stworzona w oparciu o wieloletni udział YOKOHAMY w międzynarodowych rajdach i wyścigach. ADVAN Sport V105 dostępna jest w szerokiej gamie rozmiarów od 16 do 21 cali. Model zyskał uznanie także wśród czołowych producentów samochodów na świecie. ADVAN Sport V105 została wybrana na oryginalne wyposażenie pojazdów takich jak Porsche, Audi i Mercedes-AMG.

 

Ostateczne podsumowanie - test opon „Evo” 2016:

 

Miejsce w rankingu

Marka

Wynik procentowy

1.

Continental

95,2

2.

Yokohama

95,0

2

Goodyear

95,0

4.

Vredestein

94,8

5.

Dunlop

94,2

6

Michelin

94,1

7.

Pirelli

93,8

9

Hankook

92,0

9.

Falken

91,6

 

Więcej informacji na stronie www.evo.co.ukRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »