Społeczeństwo » Społeczeństwo

Z którym prezydentem chcemy iść na piwo?

Robert Biedroń, Patryk Jaki i Rafał Trzaskowski – z tymi politykami Polacy najchętniej napiliby się piwa. W kolejnej edycji ogólnopolskiego badania „Z kim na piwo” Grupa Żywiec sprawdziła z którymi prezydentami i kandydatami na prezydentów polskich miast najchętniej wybralibyśmy się na piwo.

Na podium

Pierwsze miejsce w najnowszej edycji zajął prezydent Słupska Robert Biedroń, którego wskazało aż 32 proc. respondentów. Podium uzupełnili kandydaci na prezydenta stolicy – Patryk Jaki, z wynikiem 15 proc. oraz Rafał Trzaskowski, zdobywając 13 proc. głosów.

 

Pierwsza dziesiątka

Kolejne miejsca w badaniu zajęli politycy związani z Krakowem – chęć wypicia piwa z Małgorzatą Wassermann, kandydatką na prezydenta tego miasta zadeklarowało 12 proc. ankietowanych, a z Jackiem Majchrowskim, obecnie pełniącym to stanowisko – 10 proc. respondentów. Co dziesiąty ankietowany wskazał także prezydenta Wrocławia, Rafała Dutkiewicza. Na siódmej pozycji z wynikiem 9 proc. znalazła się Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi, a tuż za nią obecnie urzędująca prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, także otrzymując 9 proc. głosów. Pierwszą dziesiątkę zamykają kolejno Sławomir Nitras, kandydat na prezydenta Szczecina (7 proc.), Piotr Adamowicz, prezydent Gdańska (7 proc.) oraz Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania (6 proc.).

 

Prezydenci i kandydaci

Wyniki samorządowej edycji rankingu wskazują też, że chociaż Polacy w większości chcą napić się piwa z obecnie urzędującymi prezydentami miast, to kandydaci na prezydentów (Patryk Jaki, Rafał Trzaskowski oraz Małgorzata Wassermann) cieszą się szczególnym zainteresowaniem zajmując miejsca w czołówce rankingu.

 

O badaniu „Z kim na piwo”:

 „Z kim na piwo” to cykliczne badanie Grupy Żywiec badające sympatie Polaków względem osób publicznych, polityków oraz liderów opinii publicznej. Edycja „Z kim na piwo w samorządach” powstało na zlecenie Grupy Żywiec przy wsparciu agencji badawczej SW Research. Badanie CAWI przeprowadzone wśród 2101 internautów w wieku powyżej 18 lat. Badanie zostało zrealizowane w dniach 20-26 lipca 2018. Próbę dobrano z uwzględnieniem proporcji ludności poszczególnych województw.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

HKStrategiesPL

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 9 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »