Dom » Wnętrza

Z Praktikerem urządzamy wnętrze światłem

Z Praktikerem urządzamy wnętrze światłem
Zobacz więcej zdjęć »
Światło pełni bardzo ważną rolę w naszym życiu i istotnie wpływa na nasz nastrój. W sezonie jesienno- zimowym, gdy za oknami szybko robi się ciemno na znaczeniu zyskuje oświetlenie mieszkania.

Odpowiednio dobrane nie tylko pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie, ale stanie się również doskonałym element dekoracji wnętrz.

Całe bogactwo rozmaitych, stylowych kinkietów, lamp, lampeczek i żyrandoli, znajdziemy                     w marketach Praktiker i na www.praktiker.pl. Wybierając konkretne modele pamiętajmy, że domowe oświetlenie oprócz tego, że piękne powinno być również funkcjonalne                                 i dostosowane  do charakteru konkretnych pomieszczeń. W każdym, dobrze jest rozplanować nawet kilka różnych źródeł światła. Ich mnogość pozwoli zbudować odpowiedni nastrój                          i podkreślić dowolne elementy wystroju wnętrz. Światłem możemy, bowiem kreować przestrzeń, ożywiać kolory, optycznie powiększać pokoje. W zależności od jego barwy, natężenia                             i rozmieszczenia całkowicie inaczej będzie prezentował się nasz dom.

W salonie, które jest centralnym punktem naszego codziennego życia oświetlenie powinno być jak najbardziej uniwersalne. Podstawą będzie lampa sufitowa, które pozwoli równomiernie rozświetlić całe pomieszczenie. Jako uzupełnienie warto zadbać o dodatkowe punkty świetlne nad stołem, koło kanapy czy foteli.  Piękno naszych mebli wyeksponuje drobne  oświetlenie LED. 

W sypialni postawmy na światło delikatne i nastrojowe, które wprowadzi nas w stan wyciszenia                     i odprężenia. Romantyczny półmrok zbuduje nam dyskretne oświetlenie punktowe. Idealnie sprawdzą się tu różnego rodzaju kinkiety, czy lampy stojące. Jeżeli lubimy czytać przed zaśnięciem nie zapomnijmy o lampce ulokowanej tuż przy łóżku.

W kuchni pamiętajmy, aby oprócz światła umieszczonego centralnie na suficie dodatkowo doświetlić takie miejsca jak blat roboczy, zlewozmywak czy kuchenkę.

W łazience światło powinno być maksymalnie rozproszone, aby uniknąć niedoświetlonych, ciemnych przestrzeni. Obok górnego źródła światła równie ważne będzie punktowe, umieszczone obok lub nad lustrem. Przyda się ono szczególnie podczas robienia makijażu czy golenia brody.

A oto kilka świetlnych propozycji od Praktikera. Po więcej inspiracji i porad od naszych ekspertów zapraszamy na stronę http://www.praktiker.pl/domwpraktyceRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kuźnia PR
http://www.kuzniapr.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »