Rozrywka i wypoczynek » Przyroda

Z puszczy do Empiku. Wajrak w Bonarce

Z puszczy do Empiku. Wajrak w Bonarce
Zobacz więcej zdjęć »
Uważny obserwator przyrody, fotograf, a zarazem dziennikarz i mieszkaniec Puszczy Białowieskiej. Adam Wajrak tym razem w roli gościa na spotkaniu autorskim w Empiku w Bonarce. W środę, 16 grudnia, o godz. 18:00.

Adam Wajrak w swojej najnowszej książceWilki" (wyd. Agora) opowiada o blisko dwudziestu latach tropienia tych najbardziej dla autora fascynujących drapieżników Europy. Pisze także o przyjaźni z nimi, odczarowuje wiele mitów związanych z tymi pięknymi zwierzętami i nakreśla relacje człowiek - wilk.

Wajrak jest cenionym, wielokrotnie nagradzanym obserwatorem fauny i flory. Wśród wyróżnień na jego koncie są m.in.: Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski (2014) oraz wyróżnienie Bohatera Europy przyznawane co roku przez amerykański tygodnik „Time" za obronę środowiska naturalnego (2005 r.). 

Od wielu lat mieszka w Teremiskach, wiosce położonej w Puszczy Białowieskiej, skąd pisze korespondencje przyrodnicze. Często angażuje się też w akcje proekologiczne.

BONARKA CITY CENTER

Bonarka City Center to wielofunkcyjne centrum miejskie, powstałe na obszarze około 19 ha poprzemysłowych terenów dawnych zakładów chemicznych w krakowskiej dzielnicy Podgórze. Na obszarze ponad 92  tys. m2 powierzchni użytkowej znajduje się 230 punktów handlowo-usługowych i restauracji w tym: Auchan, Leroy Merlin, Media Expert oraz największy w Polsce multipleks kinowy Cinema City. Na Klientów Centrum czeka bezpłatny parking na 3200 samochodów. Ponadto, na terenie Bonarka City Center znajduje się jeden z pierwszych na świecie ośrodków edukacyjno-wychowawczych w centrum handlowym: „Siemacha Spot" o powierzchni całkowitej 700 m2. W jego skład wchodzą m.in.: wielofunkcyjne sale edukacyjne, muzyczne, multimedialne oraz pokój konferencyjny.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

bezstronny22

Komentarze (2)

  • avatar
    ~zobo 2015-12-20 14:04:32

    ME zawsze na propsie, szczególnie otwarcia haha :A

  • avatar
    ~fuf 2015-12-18 19:45:53

    W Bonarce to ja tak dawno nie byłem ze nie wiem. Zakupy głównie w necie. Raz psozedłem do Media expert żeby sprawdzić sprzęt a potem i tak zamówiłem przez neta zwłaszcza ze darmowa dostawa.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »