Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Z Wrocławia do Stuttgartu – kolejna nowość od wiosny

Z Wrocławia do Stuttgartu – kolejna nowość od wiosny
Zobacz więcej zdjęć »
Z wrocławskiego lotniska polecimy do Stuttgartu w Niemczech. Nowe połączenie ruszy 25 marca 2018 roku. Rejsy będą realizowane przez należące do grupy Lufthansa linie Eurowings cztery razy w tygodniu. Przewoźnik zwiększy również częstotliwość lotów do Dusseldorfu. Trwa sprzedaż biletów.

Samoloty ze stolicy Dolnego Śląska do Stuttgartu będą latały od 25 marca 2018 roku cztery razy w tygodniu – w każdy poniedziałek, środę, piątek oraz niedzielę. Bilety są już dostępne w sprzedaży. Ceny rozpoczynają się od 289 zł (w taryfie Basic). - Cieszymy się, że grupa Lufthansa dostrzega potencjał wrocławskiego lotniska. Liczba pasażerów podróżujących z i do Niemiec, ale też dalej – przez porty niemieckie w świat – wciąż się zwiększa, więc wzbogacenie siatki jest naturalnym krokiem – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław. – Nowe połączenie do Stuttgartu wpłynie oczywiście na rozwój ruchu biznesowego. W mieście znajduje się wiele przedsiębiorstw, instytucji naukowych, akademickich i badawczych, które są związane z Wrocławiem i regionem – dodaje.

Czas podróży wyniesie 1 godz. 40 min. W tygodniu loty ze Stuttgartu będą realizowane o godz. 10.30 (powrotne do Wrocławia o godz. 12.55), a w niedziele o godz. 13.20 (powrotne o godz. 15.30). Pasażerowie polecą samolotami Bombardier Dash 8 Q400. Jednocześnie przewoźnik zwiększa liczbę rejsów na trasie z Wrocławia do Dusseldorfu. Od sezonu letniego poleci tutaj codziennie oprócz soboty.

To kolejny etap rozwoju siatki połączeń grupy Lufthansa na wrocławskim lotnisku. Od października 2017 roku dodała loty na trasie z Wrocławia do Frankfurtu nad Menem – dzięki temu dostępne są aż cztery rejsy dziennie. Grupa proponuje również połączenia ze stolicy Dolnego Śląska do Monachium (raz dziennie – Lufthansa). Rejsy do Stuttgartu stanowią uzupełnienie oferowanych z Wrocławia lotów do największych europejskich portów przesiadkowych. Oprócz Frankfurtu nad Menem, Monachium, Dusseldorfu wrocławscy podróżny mogą polecieć również do Zurychu (nowość 2017 od debiutujących linii SWISS), Kopenhagi (SAS), a także Warszawy i Tel Awiwu (PLL LOT).

Stuttgart to kolejna nowość Portu Lotniczego Wrocław. W maju na wrocławskim lotnisku zadebiutują francuskie linie Air France. Przewoźnik zabierze podróżnych na główne lotnisko w Paryżu im. Charles de Gaulle’a. Swoją siatkę powiększają również przewoźnicy niskokosztowi. Ryanair poleci do Faro, Podgoricy i Aten, z kolei Wizz Air do Bari, Porto Kutaisi, Bazylei Miluza i Göteborga. Biura podróży współpracujące z wrocławskim lotniskiem ruszyły ze sprzedażą wycieczek na lato 2018. Debiutującymi pozycjami na wakacje są Tivat, Ateny, Izmir i wyspa Djerba.

 

http://airport.wroclaw.pl/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PREXPERT

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »