Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Z zimą i Świętym Mikołajem za pan brat, czyli grudzień

Z zimą i Świętym Mikołajem za pan brat, czyli grudzień
Zobacz więcej zdjęć »
Grudniowy Port Łódź Junior wypełnią przygotowania do najbardziej wyczekiwanych świąt w roku oraz zabawy związane z nadejściem zimy. Różnorodność zajęć będzie sprzyjać pielęgnowaniu dziecięcej wyobraźni oraz zdobywaniu wiedzy na temat zbliżających się świąt i zwyczajów z nimi związanych.

Barbórka i Mikołajki

Początek grudnia to tradycyjnie święto górników, dlatego też do 4 grudnia maluchy będą poznawać tajniki tego wymagającego zawodu. Podczas zabaw plastycznych sami przygotują galowy strój górniczy, a przy pomocy węgla plastycznego narysują kopalnię. Przy okazji dowiedzą się jak powstało czarne złoto i jakie są jego właściwości. Zbliżające się imieniny Świętego Mikołaja zmienią tematykę zajęć w strefie Junior, tak aby najmłodsi zdążyli napisać listy do świętego, zbudować mu papierowe sanie czy ozdobić kozaki. W Dniu Anioła, który przypada na ten sam dzień co Mikołajki, dzieci m.in. wyrzeźbią z masy solnej aniołki oraz wykonają anielskie skrzydła.

 

My się zimy nie boimy

W dniach 9-16 grudnia dzieci będą przygotowywać się na nadejście zimy, która w ich opinii jest często najradośniejszą porą roku. Bitwy na papierowe kule, które zastąpią śnieżne, tworzenie bałwanków z waty, projektowanie gwiazdek oraz ozdabianie łyżew co prawda nie zastąpią zabaw na prawdziwym śniegu, ale na pewno będą źródłem radości. Sporty zimowe to kolejny pasjonujący temat, uwielbiany przez maluchy. Zimowe kalambury, zagadki, rysunki, które zobrazują ulubioną dyscyplinę sportową, to tylko niektóre z zabaw angażujących dzieci w drugim tygodniu grudnia.

 

Święta! Idą święta!

W tygodniu poprzedzającym święta dzieci będą przygotowywać w Porcie Łódź Junior ozdoby choinkowe, poznawać polskie tradycje świąteczne oraz śpiewać kolędy. Najmłodsi dowiedzą się także jak celebruje się święta w innych krajach oraz jak wykonać kartki z życzeniami. Zdobyta w trakcie wesołych zabaw wiedza, przyda się niejednemu maluchowi, aby przy wigilijnym stole, skupić uwagę rodziny i zachwycić ciekawostkami wszystkich ich bliskich.

 

Witamy Nowy Rok

Od 27 grudnia czas spędzony w Porcie Łódź Junior wypełnią zabawy związane ze zbliżającym się Sylwestrem. Dzieci zaprojektują maski balowe, będą bawić się balonami oraz poznają zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać w trakcie używania fajerwerków i petard. Będą również spisywać postanowienia noworoczne i tworzyć kolorowego smoka, bohatera Chińskiego Nowego Roku.

 

 

 

Bezpłatna sala zabaw Port Łódź Junior czeka na najmłodszych od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-20.00 i w weekendy w godz. 10.00-20.00. 22, 23, 29 i 30 grudnia dzieci będą mogły bawić się w niej od 10.00 do 20.00, w Wigilię w godz. 10.00-14.00, a 31 grudnia od 10.00 do 16.00.  Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Maria Szwed

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Dziś:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »