Gospodarka » Bezpieczeństwo

Za co Polacy pokochali kantory w sieci

Za co Polacy pokochali kantory w sieci
Zobacz więcej zdjęć »
Zamiast stania w kolejce - wygodny fotel, zamiast tradycyjnego okienka - ekran monitora. Tak dziś często wygląda kupno i sprzedaż walut. Wartość ich wymiany w internecie stanowi około jedną piątą wartości tego, co wymieniane jest w kantorach stacjonarnych.

Wybierając internetowy kantor Polacy kierują się trzema kryteriami: ceną, bezpieczeństwem oraz szybkością przeprowadzania transakcji. Nie inaczej jest w przypadku wyboru Waluteo – nowego kantoru internetowego.

 

 

Pierwsze, internetowe kantory powstawały 8 lat temu. Ich popularność rosła z roku na rok. Przełomowy okazał się rok 2011, kiedy w życie weszła ustawa antyspreadowa. Wtedy to klienci z kredytem walutowym mogli spłacać go sami, bez konieczności korzystania z niekorzystnych przeliczników w bankach. Dziś klienci e-kantorów oszczędzają nawet osiem procent kwoty. - W skali całej umowy kredytowej może to dać oszczędności w kwocie kilkunastu tysięcy złotych. Im mniejszy spread, tym transakcja korzystniejsza. W Waluteo może on wynieść maksymalnie tylko 1 gr. W przypadku banków komercyjnych spread może wynieść nawet 22-37 gr – mówi Adrian Czaja z Waluteo.pl.

Skończyły się czasy, w których gotówkę trzeba było nosić przy sobie. Dziś wystarczy karta płatnicza, a by dokonać wymiany waluty wystarczy dostęp do internetu, stąd mniejsze ryzyko kradzieży i obaw związanych z noszeniem przy sobie przysłowiowej „saszety z pieniędzmi”. Choć nie ma specjalnego aktu prawnego, który byłby odpowiednikiem prawa dewizowego, na podstawie którego działają kantory stacjonarne lub prawa bankowego, któremu podlegają banki, to kantory online również muszą stosować pewne regulacje. – Raportujemy transakcje przekraczające 15 tys. euro zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy, a bazy danych rejestrujemy w GIODO. Stosujemy także certyfikat SSL, który umożliwia zaawansowane szyfrowanie połączeń internetowych. Natomiast kluczowe procesy na platformie waluteo.pl wymagają zatwierdzenia poprzez link aktywacyjny przesłany na adres e-mail lub poprzez wpisanie kodu wysłanego SMS-em na numer podany podczas rejestracji – wszystko dla bezpieczeństwa naszych klientów– mówi Adrian Czaja z Waluteo.pl.

Czas to pieniądz, zwłaszcza gdy mówimy o wymianie walut. Decydując się na transakcje online nie musimy stać w kolejce, a nawet w ogóle ruszać się z domu. – W Waluteo oprócz niskich spreadów liczy się także szybkość realizacji transakcji. W serwisie wymiana najpopularniejszych walut, takich jak złotówki, dolary, funty czy euro wykonywane są w trybie TARGET, a to oznacza, że wpływają na docelowe konto w dniu, w którym została zlecona wymiana - mówi Adrian Czaja. W Waluteo oprócz najpopularniejszych walut wymienić można także te bardziej egzotyczne. W sumie kantor oferuje 12 walut: euro, dolary, franki, funty, korony duńskie, korony norweskie, korony szwedzkie, dolary kanadyjskie, korony czeskie, jeny japońskie, dolary australijskie, forinty węgierskie. I to bez wychodzenia z domu. To właśnie za tę wygodę, szybkość, bezpieczeństwo i oszczędności tysiące Polaków pokochało kantory internetowe.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

monk

Komentarze (3)

 • avatar
  ~RysiekL 2018-06-27 17:30:38

  Faraon24 ma najwięcej pożyczek.

 • avatar
  ~drummer 2018-03-31 15:45:28

  bardziej chyba akcje typu na www.vivus.pl

 • avatar
  ~kriss 2017-10-18 12:38:06

  Dla mnie najlepsza opcja wymiany. Szybko, bezpiecznie i bardzo korzystnie. Regularnie wymieniam walutę w KantorEkspert.pl i jestem bardzo zadowolony. Zawsze można dodatkowo negocjować cenę dlatego jestem ich stałym klientem


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
„Wygrywaj bez wahania” w Avenidzie Poznań
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »