Dom » Nieruchomość

Za garaż możesz mieć nawet ponad 11 mkw. nowego mieszkania

Za garaż możesz mieć nawet ponad 11 mkw. nowego mieszkania
Zobacz więcej zdjęć »
Osoby decydujące się na zakup mieszkania do ceny upatrzonego lokalu muszą doliczyć również koszty transakcyjne. Warto jednak dodać, że zwłaszcza w wypadku nowych mieszkań, trzeba również pamiętać o często obowiązkowym zakupie garażu.

Wśród kosztów transakcyjnych należy wymienić choćby taksę notarialną, wpis do księgi wieczystej itp. Ponadto poza kosztem samego mieszkania, sporym obciążeniem dla portfela osób myślących o przeprowadzce jest wydatek związany z nabyciem miejsca parkingowego, czy też co obecnie jest coraz częściej spotykane stanowiska w garażu podziemnym.
Należy zaznaczyć, że duża część wznoszonych obecnie budynków wielorodzinnych ma charakter ogrodzonych, zamkniętych osiedli. W związku z tym deweloperzy często zaznaczają, że kupując mieszkanie nowi lokatorzy muszą także obowiązkowo nabyć miejsce dla samochodu. W niektórych przypadkach niska cena w garażu podziemnym ma charakter zachęty, która ma przekonać potencjalnego klienta do zakupu nowego M. Z drugiej jednak strony można również spotkać inwestycje, gdzie stawka za miejsce na samochód osiąga spore rozmiary, a deweloperzy starają się w ten sposób odbić sobie obniżki ceny za mkw. mieszkania. Warto dodać, że cena mkw. miejsca postojowego lub garażu zlokalizowanego w najdroższych inwestycjach, jest często niewiele niższa od tych za jednostkę powierzchni mieszkalnej nowych lokali w nieco tańszych projektach. Całkowity koszt zazwyczaj wynosi kilkadziesiąt, a nieraz dochodzi nawet do 60 - 70 tys. zł, które trzeba dopisać do listy wydatków związanych z kupnem nowego lokum. Poniżej przedstawiono zestawienie przedstawiające liczbę mkw. nowych lokali mieszkalnych, jaką można nabyć za garaż o wartości 60 tys. zł w poszczególnych miastach.
Za taką kwotę w stolicy można by kupić ponad 7 mkw. powierzchni nowego lokalu mieszkalnego. W Łodzi rezygnacja z miejsca w garażu o cenie 60 tys. zł wystarczyłaby na dodatkowe blisko 12 mkw. mieszkania. W pozostałych miastach taka suma wystarczyłaby na od 8,7 mkw. w Krakowie do 9,5 mkw. w Gdańsku.

Emmerson S.A.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Emmerson S.A.

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »