Społeczeństwo » Społeczeństwo

Zabierz głos i kształtuj świat wolny od HIV! Rusza kampania Durex #Someonelikeme

Durex - marka zachęcająca do odpowiedzialnych zachowań seksualnych - po raz kolejny włączyła się w walkę z HIV.

W ramach tegorocznych działań, Durex uruchamia globalną aktywację #Someonelikeme, która zachęca ludzi z całego świata do szczerej rozmowy o seksie i dzielenia się swoimi historiami. Jej finał nastąpi już 1 grudnia, czyli w Światowy Dzień AIDS. Polska odsłona kampanii jest prowadzona w mediach społecznościowych i Internecie.
 
#Someonelikeme to globalny projekt przygotowany przez Durex we współpracy z MTV Staying Alive Foundation. Kampania skierowana jest do młodych ludzi i zachęca ich do otwartej rozmowy o swoich doświadczeniach seksualnych oraz dzielenia się przemyśleniami z innymi. W ramach #Someonelikeme powstała m.in. platforma, gdzie każdy może dodać swoją historię lub opinię na temat seksu, związków, pierwszego razu czy ochrony przed AIDS, nagraną w formie materiału video.
 
Osią polskiej odsłony kampanii będą 4 krótkie filmy dotyczące takich tematów jak: Akceptacja, Intymność, Dojrzałość, Seks. Pierwsze litery tych słów tworzą skrót AIDS. Ich bohaterowie dzielą się swoimi historiami i przemyśleniami dotyczącymi elementów mających wpływ na jakość związków, seksu oraz odpowiedzialnych zachowań, które mogą nas ochronić przed AIDS. Poczynając od 7 listopada, materiały pojawiają się co tydzień na polskim profilu Durex na Facebooku.
 
Jako marka przykładająca szczególną wagę do zdrowia i bezpieczeństwa seksualnego ludzi na całym świecie, po raz kolejny włączamy się w walkę z HIV – mówi Barbara Opalińska, lider projektu #Someonelikeme po stronie marki Durex — Wierzymy także, że to przede wszystkim szczera rozmowa m.in. na tak ważne tematy jak poczucie akceptacji, intymność w związku, dojrzałość i wreszcie seks może poprawić jakość edukacji seksualnej, a tym samym powstrzymać wzrost zachorowań na AIDS i inne choroby przenoszone drogą płciową – dodaje.
 
Oprócz działań związanych ze Światowym Dniem AIDS, Durex jest partnerem całorocznych warsztatów edukacji seksualnej organizowanych w szkołach przez Społeczny Komitet ds. AIDS. Do tej pory wzięło w nich udział ponad 7000 uczniów.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

MC

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »