Gospodarka » Narzędzia

Zabudowa magazynów

Magazyny to obiekty służące do składowania i przechowywania różnego rodzaju towarów. Obiekty te najczęściej lokalizowane są na obrzeżach dużych miast lub w okolicznych mniejszych miejscowościach. Magazyny powstają najczęściej przy autostradach lub drogach szybkiego ruchu. Bliskość drogi to podstawa.

Regały magazynowe to podstawowe wyposażenie każdego magazynu. „Bez tego ani rusz!” – jak to mówią. Regały magazynowe zostały opracowane z myślą o zwielokrotnieniu powierzchni użytkowej danego magazynu. Dzięki zastosowaniu różnorodnych typów regałów możliwe jest składowanie różnego typu produktów, począwszy od produktów spożywczych, przez odzież, aż po sprzęty elektroniczne RTV lub AGD. Najczęściej stosowanymi typami regałów są regały półkowe (znane z naszych domów: bibliotek lub składzików) oraz regały paletowe. Z tych ostatnich chętnie korzystają hiper i supermarkety, które na tyłach sklepów mają zlokalizowane swoje magazyny. Do obsługi regałów paletowych konieczne jest użycie specjalistycznego sprzętu w postaci wózków widłowych. Dzięki nim w szybki i sprawny sposób będziemy mogli ściągnąć produkty z paletami z różnych wysokości.

W przypadku składowania artykułów budowlanych zalecane jest użycie innego typu regałów magazynowych. Mowa tutaj o regałach wspornikowych, które zostały skonstruowane tak, aby optymalnie składować towary dłużycowe typu: deski, płyty, rury, profile, pręty itp. Regały wspornikowe składają się z pionowych słupów oraz ramion na których składuje się towar. Montaż regałów wspornikowych jest stosunkowo szybki i prosty. Dopuszczalne obciążenie regału uzależnione jest między innymi od odstępu między ramionami, wysokości regału i długości ramion.

To, jakiego typu regały wykorzystamy w naszym magazynie zależy od charakterystyki składowanych produktów.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

tbcabc

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »