Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Zabytki Pragi

Zabytki Pragi
Zobacz więcej zdjęć »
Praga, stolica a zarazem największe miasto Czech, położone w zachodniej części tego państwa, ma naprawdę sporo do zaoferowania turystom odwiedzającym ją każdego roku.

Niemal każde biuro podróży proponuje nam wycieczki do tego miejsca i zwiedzanie w nim najbardziej popularnych zabytków Pragi i atrakcji turystycznych. Na szczególną uwagę zasługują:

  • Hradczany z zamkiem oraz gotycką katedrą św. Wita, św. Wacława i św. Wojciecha;

  • Złota Uliczka w Pradze;

  • Ratusz Staromiejski z XIV wieku;

  • Stare Miasto;

  • ściana Johna Lennona;

  • dzielnica żydowska Josefov;

  • "Tańczący dom" nad Wełtawą;

  • Most Karola;

  • ogród zoologiczny i ogrody botaniczne.

Wybierając się do Pragi należy upewnić się, czy na pewno wzięliśmy ze sobą naładowane baterie do aparatu, warto również zainwestować w kamerę, dzięki której zachowa się w pamięci każdą najważniejszą chwilę tam spędzoną.

To, co powinno nas zainteresować, to architektura praska – barokowe kościoły i pałace, secesyjne, kubistyczne i renesansowe domy, a także gotyckie wieże – to prawdziwa różnorodność w stylach i prądach historii sztuki. Piękne zdjęcia wykonamy nie tylko na ich tle, ale także w pobliżu rzeki Wełtawy (Vltawy) o długości 435 km.

Ceny w Czechach nie są wygórowane, więc nie musimy spodziewać się znacznych wydatków czy to na posiłki, czy też noclegi w Pradze. Głównie ze względu na niski koszt tej wycieczki, Praga jest często celem podróży europejczyków tym bardziej ze względu na bliskie położenie względem Polski.

Wybierając się do Czech warto zatrzymać się chociaż na 1 dzień  w polskich górach - z jednej strony, aby odpocząć przed dotarciem do celu, a z drugiej strony, aby zobaczyć nasze piękne Tatry. Zapierające dech w piersiach widoki, świeże powietrze jest tym, co charakteryzuje ten rejon. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

travelisko

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 10 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »