Społeczeństwo » Społeczeństwo

Zadbaj o psiego i kociego seniora!

Zwierzęta z wiekiem potrzebują szczególnej opieki dietetycznej i weterynaryjnej. Dlatego zawsze warto prawidłowo dobierać sposób żywienia do aktualnego stanu zdrowia pupila. Wszystkie informacje na ten temat można uzyskać w sklepach sieci Maxi Zoo w Warszawie i Poznaniu.

Młode zwierzęta uwielbiają się bawić i w pełen uroku sposób psocić. Do niedawna właśnie z tego powodu poświęcano im zdecydowanie więcej czasu oraz bardziej dbano o i ich zdrowie, wygodę i prawidłowe żywienie niż w przypadku leciwych podopiecznych. Na szczęście w ostatnich latach przyszły zmiany i obecnie psi i koci seniorzy również zyskują duże zainteresowanie swoich właścicieli, którzy znacznie częściej troszczą się o ich zdrowie.

 W tym tygodniu seniorzy świętują dzień Babci i Dziadka i właśnie z tej okazji warto zadbać również o swoich leciwych zwierzęcych podopiecznych. Dla kotów starość rozpoczyna się już od 7 roku życia a w przypadku psów między 6 a 8 rokiem.

Z pomocą wykwalifikowanego personelu sklepu Maxi Zoo można dobrać właściwą dietę i suplementy dla wiekowych zwierzaków. W ofercie firmy są własne marki takie jak Select Gold, Real Nature lub specjalistyczne jak Pet Balance Medica, które posiadają bardzo dobrą jakościowo ofertę dla starszych zwierząt. Produkty te można kupić tylko w sklepach sieci Maxi Zoo.

Produkty Real  Nature to m. in. zrównoważone karmy dostosowane do specjalnych potrzeb seniorów, zawierające wszystkie niezbędne witaminy, pierwiastki i składniki odżywcze. Karma dla seniorów zawiera również zmniejszoną zawartość tłuszczu i zwiększoną zawartość włókna surowego.

Dodatkowo karmy Select Gold są przeznaczone dla zwierząt ze skłonnością do nietolerancji pokarmowych, które często występują u starszych psów i kotów. Dzięki obniżonej zawartości fosforu i sodu nie obcinają nerek, a witamina E, C i selen sprawiają, że wzrasta odporność organizmu.

Aby seniorzy cieszyli się długo zdrowiem i aktywnością, dietę powinno się również wzbogacić o specjalistyczną karmę np. z linii produktów Pet Balance Medica. Przeznaczona do szczególnych potrzeb żywieniowych w przypadku występowania: kamieni moczowych, niewydolności nerek, zaburzeń pracy układu pokarmowego, nadwagi lub alergii i nietolerancji pokarmowych.

W tym tygodniu podaruj swemu leciwemu pupilowi najlepsze możliwe produkty by jego starość była wesoła i aktywna. Maxi Zoo - kochane przez zwierzęta jest przede wszystkim dlatego, że można do wszystkich sklepów sieci przyjść z psem lub kotem, na miejscu zważyć go, zapytać obsługę o radę w sprawie diety i ponad 6000 dostępnych produktów.

O Maxi Zoo:

Sieć specjalistycznych sklepów została założona w 1990 roku pod marką Fressnapf przez Torstena Toellera. W wielu europejskich krajach Fressnapf działa pod nazwą Maxi Zoo. Obecnie istnieje około 1200 sklepów w 12 europejskich krajach, co zapewnia Maxi Zoo czołową pozycję na europejskim rynku produktów dla zwierząt. W roku gospodarczym 2011 przedsiębiorstwo osiągnęło ze sprzedaży stacjonarnej i internetowej łączne obroty w wysokości około 1,36 miliarda euro. Maxi Zoo zatrudnia w całej Europie ponad 8500 osób. Więcej informacji znajdziesz na naszej nowej stronie internetowej.

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

kp4frame

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »