Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Zadbaj o swoje zdrowie i portfel

Jesienna plucha, obniżona temperatura za oknem i okres grzewczy–te czynniki sprawiają, że październik to pierwszy z wielu miesięcy sprzyjających wszelkim wirusom i bakteriom. Przez następne tygodnie, będziemy o wiele słabsi i dużo bardziej podatni na zachorowania.

Dlaczego jesienią chorujemy bardziej?

Złota polska jesień sprawia, że chcemy skorzystać z ostatnich ładnych i słonecznych dni, to późniejsze tygodnie i pogorszenie się pogody skutecznie zniechęcają nas do wyjścia z domu. Sprawia to, że w tym okresie większość z nas zamiast spaceru na świeżym powietrzu wybiera kubek gorącej herbaty, gruby koc i telewizje – niestety powoduje to, że nasz organizm staje się bardziej bezbronny i mniej przygotowany na to co się dzieje za oknem. Przez unikanie chłodu i jesiennych aktywności na świeżym powietrzu, gdy postanowimy już wyjść, nasz nieprzyzwyczajony organizm wyziębi się i będzie dużo bardziej podatny na zarażenie. Największym błędem jest to, że po powrocie z dworu, staramy się niemalże natychmiast ogrzać i nie pomyślimy nawet o tym, żeby uchylić okno i przewietrzyć duszny pokój. Niestety suche, ciepłe, niewietrzone pomieszczenia sprzyjają rozwojowi bakterii.

Unikanie spacerów, nadmierne grzanie w domach oraz stronienie od wietrzenia pokoi ma bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie, ponieważ w ten sposób ograniczamy szanse na niezbędne nawilżenie śluzówki, co skutkuje znacznym pogorszeniem się jej funkcji oczyszczania.

Zrób rozeznanie i nie przepłacaj!

Na rynku ubezpieczeniowym jest wiele produktów dedykowanych zdrowiu. Jednym z najczęściej wybieranych ubezpieczeń jest polisa grupowa, którą oferują pracodawcy. – „Obecnie większość pracodawców daje możliwość swoim pracownikom dołączenia do ubezpieczenia grupowego, decydując się na współfinansowanie policy lub jej całkowite opłacenie” – informuje Maciej Kuczwalski, ekspert multiagencji CUK Ubezpieczenia. W przypadku takiej polisy obejmuje nas taki pakiet świadczeń, jaki został wykupiony przez firmę.

Drugim typem są ubezpieczenia indywidualne, które dają nam o wiele więcej możliwości. – „Dzięki indywidualnym ofertom nie tylko możemy sami wybrać pożądany produkt, ale także uzupełnić go o interesujące nas dodatkowe klauzule” - komentuje Maciej Kuczwalski.

Najnowszym produktem na polskim rynku jest Krajowy Program Zdrowotny. – „Ten produkt umożliwia naszym Klientom korzystanie z polisy zdrowotnej na niestandardowych warunkach, ponieważ nie mamy obowiązku podpisywać umowy na lata – możemy korzystać z tego produktu na przykład w porze jesienno-zimowej, a następnie zrezygnować. Ponadto jest to polisa ze współpłaceniem, dzięki czemu opłata miesięczna wynosi zaledwie 49 złotych, a po każdej odbytej wizycie będziemy musieli zapłacić w placówce zaledwie 19,90” – informuje ekspert multiagencji CUK Ubezpieczenia.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

UnicornMedia

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »