Kobieta, zdrowie, uroda » Ciało

Zagrożenia zdrowotne związane z nadwagą

Zagrożenia zdrowotne związane z nadwagą
Zobacz więcej zdjęć »
Nadprogramowe kilogramy to we współczesnym świecie już nie tylko problem estetyczny, ale coraz częściej – przede wszystkim problem zdrowotny. Dotyka on nie tylko osoby dorosłe, ale równie często również młodzież i małe dzieci. Co warto wiedzieć o sposobach radzenia sobie z otyłością? O tym poniżej.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Otyłość a choroby
Nadmierna waga połączona z ponadprzeciętną zawartością tkanki tłuszczowej w organizmie (gdy u kobiety przekracza 1/3 masy ciała, u mężczyzny zaś – ¼), określana jest mianem otyłości. Wraz z nią pojawia się zwiększone ryzyko wystąpienia wielu groźnych dla zdrowia, a nawet życia człowieka, chorób. Spośród nich na szczególną uwagę zasługują takie schorzenia, jak cukrzyca 2 stopnia, nadciśnienie, miażdżyca, a nawet niektóre z nowotworów. Samo ryzyko wystąpienia cukrzycy wzrasta u kobiet nawet 93 razy w momencie, gdy ich BMI osiągnie wysokość 30. U mężczyzn wzrasta o około 42 razy – oczywiście w porównaniu do osób o prawidłowej, zdrowej masie ciała.

Zły cholesterol, problemy z ciśnieniem, postępujące zwyrodnienia stawów, ogólne osłabienie organizmu, a wreszcie – nadmierne otłuszczenie narządów wewnętrznych czy problemy z oddychaniem. To jedne z wielu przypadłości zdrowotnych, które towarzyszyć mogą osobom otyłym i z nadwagą. Jak sobie z nimi skutecznie poradzić?

Dietetyk pomoże
Kontakt z doświadczonym specjalistą dietetykiem dla osób z nadwagą czy otyłością jest co najmniej wskazany. Nie dość bowiem, że doskonale orientuje on się w dostępnych na rynku suplementach diety, stworzonych z myślą o skutecznej utracie nadprogramowych kilogramów, to służyć może również pomocą przy opracowaniu zbilansowanej diety, opartej na regularnych, zdrowych i odpowiednio skomponowanych posiłkach. Co ważne, każdy korzystający ze wsparcia dietetyka może mieć pewność, że plan diety zostanie ustalony w oparciu o indywidualne potrzeby pacjenta wraz z myślą o zapewnieniu uczucia sytości na długo oraz niewystąpieniu niepożądanego przez nikogo, efektu jo – jo.

Wysoko wykwalifikowani dietetycy bazują nie tylko na posiadanej wiedzy, ale również na wieloletnim doświadczeniu, stąd też i sukcesy osiągane przy ich wsparciu mogą być nawet spektakularne. O tym jednak warto przekonać się już na własnej skórze.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

alsand

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »