Firma » Praca

Zakładanie agencji pracy

Zakładanie agencji pracy
Zobacz więcej zdjęć »
Agencja pracy, z którą spotkał się z pewnością każdy z nas zajmuje się: pośrednictwem pracy w kraju i za granicą, doradztwem personalnym, pracą tymczasową oraz pozyskiwaniem nowych ofert pracy.

Agencja pracy ma na celu udzielanie pomocy w uzyskaniu odpowiedniego zatrudnienia, jak i pracodawcom w pozyskaniu nowych pracowników.

Jak założyć agencję pracy?

W naszym kraju najczęściej spotykanym rodzajem działalności gospodarczej jest wpis osoby, która chce prowadzić swoją firmę do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Jeśli mamy zamiar prowadzić agencję pracy w szerszym zakresie warto zastanowić się nad utworzeniem spółki ( przeczytasz więcej tutaj )  zarówno osobowej jak i kapitałowej. Musimy tutaj pamiętać, że te formy prowadzenia przedsiębiorstwa są bardziej skomplikowane i wymagają prowadzenia dokumentacji księgowej jak i rejestracji nowego podmiotu w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Jakie należy spełnić wymogi, aby móc otworzyć agencję pracy? Po pierwsze osoba, która chce otworzyć taką agencję nie może posiadać żadnych zaległości podatkowych, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne, a także na Fundusz Pracy. Ponadto osoba ubiegająca się o pozwolenie na rozpoczęcie takiej działalności gospodarczej nie może być karana, a wobec takiej osoby nie może być prowadzone postępowanie likwidacyjne lub upadłościowe. Ponadto podmiot, który ubiega się o pozwolenie na prowadzenie agencji pracy winien okazać, że jest w posiadaniu lokalu, który przeznaczony jest na biuro, lokal jest odpowiednio wyposażony w sprzęt techniczny w zakresie usług: doradztwa personalnego i pośrednictwa zawodowego jak również pośrednictwa pracy i pracy tymczasowej.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

redaktornia

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »