Dom » Architektura

Zakończenie drugiej edycji „Łazienki 6-latka”

Zakończenie drugiej edycji „Łazienki 6-latka”
Zobacz więcej zdjęć »
Już po raz drugi dzieci mogły zamienić się w małych architektów i zaprojektować łazienkę. Celem akcji „Łazienka 6-latka“ jest wykonanie remontu i przystosowanie łazienek szkolnych do potrzeb najmłodszych uczniów szkół podstawowych.
W akcję zaangażowani są producenci, którzy przekazują swoje produkty przeznaczone do wyposażenia łazienek. Wśród nich znajduje się również marka KOŁO, która wspiera remonty krakowskich podstawówek od początku.

W tej edycji wzięli udział uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. I.J. Paderewskiego. Podczas trwania akcji, dzieci zapoznawały się z tajnikami projektowania łazienek oraz wysłuchały wykładu o architekturze.Sześciolatkowie stanęli również przed zadaniem zaprojektowania szkolnej łazienki ich marzeń. Do wykonania projektu dzieci otrzymały kredki i farby. Mogły odciskać wzory ze stempelków z ziemniaka. Efekt? Barwne projekty pełne kwiatów i instrumentów muzycznych, nawiązujących do profilu podstawówki.

Na podstawie dziecięcych marzeń architekci opracowali projekt aranżacji łazienki. Do tego celu wykorzystali najciekawsze pomysły sześciolatków. Dzieci chciały mieć kolorowe i wesołe łazienki, dlatego projektanci wybrali pastelowe kolory. W łazience dziewczynek położono błękitne, niebieskie i zielone płytki, a w toalecie chłopców - błękit, niebieski i żółty. Osobny projekt stworzono też dla osób niepełnosprawnych. W łazience zamontowano specjalne stelaże i uchwyty marki Geberit, ściany ozdobiono kolorowymi grafikami.

W projektach sześciolatków znalazły się też „zwierzęce" deski sedesowe, które znajdziemy w ofercie marki KOŁO. Kolorowe deski w kształcie żółwia zamontowano w obu łazienkach. Do nich dobrano białe wiszące miski Kind. Dodatkowo w toalecie dla chłopców zainstalowano pisuar Nova Pro Pico z szalomatem, który jest mniejszy od standardowej wersji. We wszystkich łazienkach wykorzystano nieduże umywalki podblatowe Nova Top.

Organizatorem akcji jest Świetlica Architekta i krakowskie Forum Rad Rodziców, które odpowiadały za projekt łazienek i dostawę wszystkich elementów.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Agnieszka Cieślarek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »