Gospodarka » Maszyny

Zakup piły łańcuchowej.

Piła łańcuchowa to narzędzie niezbędne dla każdego dobrego gospodarza. Kojarzy się nam najczęściej z wycinką drzew. Ma ona jednak wiele innych zastosowań.

Piła łańcuchowa to narzędzie niezbędne dla każdego dobrego gospodarza. Kojarzy się nam najczęściej z wycinką drzew. Ma ona jednak wiele innych zastosowań. Z jej pomocą szybko uporamy się z powalonym przez wichurę drzewem czy przycięciem gałęzi w drzewach owocowych. Właściwy model piły łańcuchowej dobieramy według naszych potrzeb – czy będziemy ciąć nią cienkie gałęzie, czy ścinać dęby w puszczy. Rodzaje pił możemy podzielić ze względu na napęd w jaki w nich występuje. Piły mogą być więc zasilane za pomocą silnika spalinowego lub elektrycznego. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest to pierwsze. Piły spalinowe są mobilne i nie ogranicza ich dostęp energii. Wyposażone są w silnik dwusuwowy, który pracuje na benzynie i oleju. Używanie samej benzyny sprawi, że piła szybko się zatrze i jej silnik będzie się nadawał do wymiany. Zwykła benzyna dla takiego typu kosiarki jest za sucha. Piły spalinowe są dość wytrzymałe i trwałe. Ich wadą jest duża głośność i wydzielanie spalin. Wymagają również częstego i regularnego serwisowania. Drugim rodzajem pił są te z napędem elektrycznym. Mają one wiele zalet, szczególnie jeśli chodzi o ich cichą pracę bez niekomfortowych drgań, które występują w piłach spalinowych. Silniki elektryczne w piłach mają jednak taką wadę, że nie wolno się z nimi za bardzo oddalać od źródła prądu. Tniemy więc na tyle, na ile starczy nam kabla czy też przedłużacza, a może i kolejnego przedłużacza. Takie męczenie się możne ostudzić zapał nie jednej osoby. Niektóre piły wyposażone są w akumulator. Są mobilne i ciche, więc wydawało by się że jest połączenie idealne. W rzeczywistości jest inaczej – piła taka jest bardzo ciężka, ponieważ akumulator waży sporo. Piły elektryczne, pomimo wszystkich swoich zalet mają mniejszą moc. Dlatego też nadają się tylko i wyłącznie do prostych prac przy domu. Jak widać więc wybór odpowiedniej piły zależny jest do tego, co chcemy nią robić. Spostrzeżenia użytkowników możemy przeczytać tutaj.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Olucha202

Komentarze (2)

  • avatar
    ~zuto 2015-08-14 22:57:20

    To niezły sprzęt u nich widziałem za ok 270 zł, więc po taniości.

  • avatar
    ~wicek 2015-08-11 16:37:03

    piłę to najlepiej w jakimś dużym elektromarkecie typu media expert i na promocji, teraz wszędzie jest promo na sprzęt do ogrodu itp.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »