Moda » Odzież

Zakupy w second-hand – tanio, modnie i bezpiecznie!

Sklepy second-hand to okazja, by kupić stylową odzież, często wysokiej jakości, w rozsądnej cenie. Istnieje jednak grupa osób, która z powodu obaw o higienę, unika tego typu sklepów. Czy jednak słusznie?

 

 

Dobra hurtownia odzieży używanej powinna zrobić wszystko, aby sprzedawane przez nią ubrania były czyste. Musi w końcu dbać o to, aby Klienci do niej powracali. Nawet jeśli sprawdzona hurtownia oferuje odzież z tzw. niesortu, tak jak ta tutaj, przeprowadza dezynfekcje, by uzyskać 100% gwarancję bezpieczeństwa oferowanego towaru.

Hurtowania hurtowni nierówna - certyfikaty i dokumentacja

Jeszcze nie tak dawno temu second handy podlegały nadzorowi Sanepidu. Osoby, które doświadczyły np. reakcji alergicznej lub jakiejś choroby na skutek kontaktu z odzieżą używaną, mogły zgłosić problem do tej właśnie instytucji. Dzisiaj Sanepid nie kontroluje już odgórnie odzieży w second handach, więc rzadko kiedy klienci zgłaszają zażalenia. Niemniej jednak warto wiedzieć, że choć zmieniły się przepisy, jeśli Sanepid będzie miał ku temu przesłanki, może przeprowadzić kontrolę we wskazanym punkcie sprzedaży odzieży używanej.

Obecnie, kiedy na terenie Europy większość granic jest otwarta, ubrania z niesortu nie są już tak skrupulatnie sprawdzane jak niegdyś. Jednak renomowane sklepy z odzieżą używaną posiadają pełną dokumentację i certyfikaty poświadczające bezpieczeństwo oferowanej odzieży. Dlatego osoby ceniące zakupy w lumpeksach powinny zaglądać do sprawdzonych punktów cieszących się dobrą opinią.


Przepisy prawne dotyczące sprzedaży odzieży używanej

Zasady transportu i przygotowania do sprzedażny ubrań z drugiej ręki, naturalnie określają przepisy prawne. Odzież używana już na etapie przewozu powinna być wyselekcjonowana, wyprana i poskładana. Bardzo ważne jest, aby firma przewożąca ubrania posiadała dokument poświadczający, że odzież przeszła proces dezynsekcji i dezynfekcji. Taki dokument bezwzględnie musi być oryginalny - sama kserokopia nie wystarczy. Co więcej, powinien być potwierdzony wyraźną pieczątką instytucji przeprowadzającej dezynfekcję. Muszą się na nim znaleźć dokładne informacje na temat metody dezynfekcji i temperatury, której została poddana odzież podczas czyszczenia. Na dokumencie powinno również widnieć nazwisko i adres importera, wielkość ładunku, znaki rejestracyjne samochodu transportującego ubrania oraz nazwisko i adres eksportera.

Zalety kupowania odzieży używanej

Dzisiaj odzież używana cieszy się dużą popularnością - kupują ją nie tylko Klienci, którzy dbają o budżet, ale również celebryci i osoby żyjące w zgodzie ze stylem eko. Zarówno w mniejszym sklepie lub outlecie, jak i dużej hurtowni odzieży używanej można znaleźć prawdziwe modowe perełki w rozsądnej cenie. Zwłaszcza osoby przepadające za stylem vintage znajdą tutaj ubrania dla siebie. Second hand to również doskonała propozycja dla rodziców. Hurtownie używanej odzieży dziecięcej są zwykle pełne klientów. Nie od dziś wiadomo, że dzieci szybko rosną i wymagają częstej wymiany garderoby. Dziecięca kurtka w sieciówce potrafi kosztować tyle samo, co odzienie wierzchnie dla osoby dorosłej. Używane ubranka dla pociech do doskonałe rozwiązanie pozwalające nie nadwyrężyć domowego budżetu.

Pamiętajmy - modnie nie znaczy drogo. Zakupy w second handach to bezpieczna oferta w dobrej cenie.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

m.demianiuk

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »