Dom » Budownictwo

Zalety centralnej wentylacji od STIEBEL ELTRON

Zalety centralnej wentylacji od STIEBEL ELTRON
Zobacz więcej zdjęć »
Nowoczesne domy jednorodzinne są dziś często wyposażone w systemy centralnej wentylacji. Są wręcz podstawowym elementem nowych budynków pasywnych i energooszczędnych, bo doskonale wpisują się w ich potrzeby.

Każdy z nas docenia świeże i czyste powietrze. Na zewnątrz o takie coraz trudniej, gdyż problem zanieczyszczenia środowiska staje się z roku na rok poważniejszy. Nic zatem dziwnego, że wielu z nas budując dom decyduje się na takie rozwiązania, które będą miały realny wpływ na jakość powietrza
w pomieszczeniach mieszkalnych. Jednym z nich jest centralna wentylacja, które to urządzenie ma
w swojej ofercie marka STIEBEL ELTRON.

Model LWZ 70E / 170E, 370 Plus dedykowany jest domom jednorodzinnym o dużej powierzchni lub mniejszym budynkom komercyjnym. Jego praca opiera się na zasysaniu świeżego powietrza
z zewnątrz. Odprowadza je również z pomieszczeń użytkowych (kuchni, łazienki, pralni, garderoby), dzięki czemu usuwa z nich wilgoć oraz przykre zapachy.

Urządzenie wyposażone jest w elektroniczny panel sterujący, który umożliwia włączanie i wyłączanie centrali, wskazanie stopni wentylatorów i wielkości strumienia przepływu, bezstopniową regulację nastaw strumienia przepływu oraz odczyt temperatur i stanów pracy. To pozwala zachować nad nim pełną kontrolę i dostosować do aktualnych potrzeb. 

Centralna wentylacja STIEBEL ELTRON pracuje cicho i wydajnie. Zastosowanie nowoczesnego krzyżowego wymiennika przeciwprądowego pozwala odzyskać blisko 90% ciepła z zużytego powietrza. By chronić urządzenie przed działaniem niskich temperatur, wbudowano fabrycznie grzałkę elektryczną, która zapobiega obladzaniu wymiennika ciepła.

Zakup centralnej wentylacji to inwestycja, ale w szybkim czasie udowadnia, że była warta swojej ceny. Wentylatory zasilane są prądem stałym, co zapewnia mały pobór mocy. Problemów nie przysparza instalacja centrali, która jest prosta i szybka. Urządzenie można zawiesić na ścianie lub ustawić
na podłodze. Jest proste w konserwacji, a jego wysoka jakość pozwala na wieloletnie użytkowanie.

Centralna wentylacja to symbol nowoczesności i dużego komfortu. Dzięki takiemu rozwiązaniu powietrze w mieszkaniu jest czyste i zdrowe, co przekłada się na samopoczucie domowników.

Więcej na: www.stiebel-eltron.pl

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Arni

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »