Technologie » Komputery

Zalman GigaMax GV II - nowa seria zasilaczy dla wymagających użytkowników

Zalman GigaMax GV II - nowa seria zasilaczy dla wymagających użytkowników
Zobacz więcej zdjęć »
Trwałe, wydajne i niezawodne - takie mają być najnowsze zasilacze Zalman GigaMax GV II. Producent chwali się certyfikatem 80 Plus Bronze i 5-letnią gwarancją. Moc do 750 W powinna zadowolić komputerowych entuzjastów.

Zasilacze z serii Zalman GigaMax GV II są adresowane do wymagających użytkowników, którzy budują wydajne stacje robocze lub gamingowe. W ofercie są dostępne modele o mocy od 550 W do 750 W, co wystarczy do zasilenia zestawu z najszybszymi procesorami i kartami graficznymi dostępnymi w sprzedaży. Każde z urządzeń legitymuje się certyfikatem 80 Plus Bronze, który potwierdza sprawność dochodzącą do 88%.

Wszystkie zasilacze Zalman GigaMax GV II mają aktywny układ PFC, filtry przeciwzakłóceniowe EMI oraz konwertery napięcia DC-DC. Kluczowe elementy mają zainstalowane radiatory, a sprawny obieg powietrza wymusza dwunastocentymetrowy wentylator z łożyskowaniem FDB. Wewnątrz obudowy znalazły się wyłącznie stałe, aluminiowe kondensatory wytrzymujące temperatury do 105 stopni Celsjusza. Całości dopełnia szereg zabezpieczeń chroniących podłączony sprzęt - OPP, OVP, UVP, OCP, SCP i OTP.

Zasilacze Zalman GigaMax GV II wyposażono w płaskie okablowanie, które pozwala na łatwe zarządzanie nim i niezakłócony obieg powietrza w obudowie. Modele o mocach 550 W i 650 W oferują dwa złącza PCI-E, natomiast najmocniejszy wariant ma ich cztery. Wszystkie pozwalają na podłączenie do pięciu urządzeń SATA i trzech IDE. Zgodność ze specyfikacją ATX v2.31 zapewnia bezproblemową współpracę z najnowszymi platformami Intela i AMD.

Ceny zasilaczy z serii Zalman GigaMax GV II zaczynają się od 219 zł. Sprzedaż ma ruszyć w ciągu kilku tygodni. Wszystkie modele są objęte 5-letnią gwarancją producenta.

Dane techniczne:

•    wymiary: 150 x 140 x 86 mm
•    standard ATX: v2.31
•    wentylator: 120 x 120 mm, łożyskowanie FDB
•    PFC: aktywne
•    sprawność: certyfikat 80 Plus Bronze
    o    efektywność 85% dla 20% i 100% obciążenia
    o    efektywność 88% dla 50% obciążenia
•    zabezpieczenia: OPP, OVP, UVP, OCP, SCP, OTP
•    okablowanie:
    o    ATX 24-pin x1
    o    EPS 4+4 pin x1
    o    PCI-E
        -    550 W i 650 W: x1 (sumarycznie 2 x 6+2 pin)
        -    750 W: x2 (sumarycznie 4 x 6+2 pin)
    o    SATA x1 (sumarycznie 3 x SATA)
    o    IDE / FDD x1 (sumarycznie 2 x IDE, 1 x FDD)
•    Typ okablowania: płaskie, niemodularneRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Entrymedia

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »