Rozrywka i wypoczynek » Prezenty

Zamiast prezentów podaruj przeżycia!

Zamiast prezentów podaruj przeżycia!
Zobacz więcej zdjęć »
Szukając prezentów dla najbliższych zastanawiasz się często, czego im brakuje. Być może wahasz się między zakupem czegoś pożytecznego, a spełnieniem jakiejś ich zachcianki? A może z trudem przychodzi ci obdarowanie osoby, która wydaje się mieć wszystko?

Proponujemy zmienić tryb myślenia, i w te Święta podarować najbliższym to, co naprawdę bezcenne – wspólnie spędzony czas i niezapomniane przeżycia.

W czasach, gdy tylko kilka kliknięć dzieli nas od zamówienia towarów z całego świata, łatwo stracić orientację w tym, co naprawdę potrzebne. Minimaliści ostrzegają, że zapełnianie domów przedmiotami nie tylko nie ułatwia życia, a może wręcz przynieść efekt odwrotny – poczucie pustki i zagubienia. Zapytani o to, czego naprawdę nam brak, odpowiemy pewnie - czasu, relaksu… Ale jak podarować bliskim coś tak niemacalnego, jak spokój czy harmonia? Przedstawiamy kilka pomysłów na to, by zamiast kolejnych bibelotów sprezentować ukochanym to, czego najbardziej im brak.

Wieczór pełen wspomnień

Pośród przedświątecznych przygotowań, zakupów i sprzątania łatwo zapomnieć o tym, że przede wszystkim chcemy spędzić ten czas razem. W wigilijny wieczór zaproponuj więc członkom swojej rodziny wspólne wertowanie albumów ze zdjęciami i zachęć ich do opowiadania historii. Wybrane zdjęcia odłóż na bok do zeskanowania, lub w wypadku cyfrowych fotografii – do osobnego folderu. Dzięki rozmaitym darmowym programom do tworzenia prezentacji i wirtualnych albumów, z łatwością stworzysz cyfrową wersję wspominkowego wieczoru. Nie zapomnij jej potem rozesłać do wszystkich zainteresowanych!

Mniej znaczy więcej

Zamiast wypełniać przestrzeń kolejnymi przedmiotami, pomóż swoim bliskim się ich… pozbyć. Choć przed świętami często robimy porządki, warto sięgnąć nieco głębiej. Czy twój tata ma szafę pełną ubrań, a chodzi na zmianę w dwóch ulubionych koszulach? A może twoja siostra wciąż nie może pozbyć się notatek ze studiów? Pomóż swoim bliskim uszczuplić szafę i odciążyć półki. Razem łatwiej wam będzie się zmotywować, a może przy okazji znajdziecie jakieś ukryte skarby? Jedno jest pewne – w odświeżonym pomieszczeniu dużo przyjemniej będzie zacząć nowy rok.

Powiększenie rodziny

Przygarnięcie do domu nowego, zwierzęcego członka rodziny to wielka odpowiedzialność – co do tego jesteśmy zgodni. Adopcja zwierząt ma jednak niejedno oblicze. Możesz uczynić swoich bliskich adopcyjnymi „rodzicami”… na odległość. Wystarczy, że wesprzesz w ich imieniu wybrane schronisko lub azyl dla zwierząt. Wiele z nich oferuje możliwość wirtualnej adopcji konkretnej krowy, psiaka czy kota na określony czas, a także zachęca do odwiedzin swoich podopiecznych. Taki prezent nie zajmie miejsca w domu, a z pewnością rozgrzeje serce.

Zasłużony odpoczynek

Po odgruzowaniu mieszkania i odkurzeniu starych albumów, czas na odświeżenie ciała i ducha. Zwłaszcza tym członkom rodziny, którzy najwięcej robią dla innych, należy się odrobina relaksu. Sprezentuj im więc coś, wobec czego nie przejdą obojętnie, na przykład voucher do SPA. To dobry prezent zwłaszcza dla zabieganych, gdyż nie narzuca konkretnego terminu, a jednak mobilizuje do wyznaczenia wieczoru lub weekendu na zadbanie o siebie. Wybierz miejsce, które oferuje spersonalizowane zabiegi i szeroki wachlarz atrakcji, jak ART SPA w Zamku Topacz na Dolnym Śląsku. Piękne położenie i profesjonalna obsługa sprawią, że twoi bliscy poczują się jak w bajce, i naprawdę odpoczną od szarej codzienności. Dzięki masażom i rytuałom z wykorzystaniem relaksującej aromaterapii, powrócą wypoczęci i gotowi na kolejne wyzwania.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

38PR

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »