Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Zamów bilety na Kolej Transsyberyjską

Trasa ta to najdłuższa linia kolejowe na świecie, o całkowitej długości torów wynoszącej 9288,8 km. W czasie podróży pokonuje się aż 8 stref czasowych.

Ta najsławniejsza trasa Moskwa – Władywostok jest obsługiwana przez należący do Kolei Rosyjskich pociąg o numerze 002 pod nazwą “Rassija”. Na całej trasie pociągu Kolei Transsyberyjskiej znajduje się 66 stacji, z czego najpopularniejsze są Nowosybirsk i Irkuck, gdzie często podróżni kończą lub przerywają swoją podróż.

Standardy podróży to:

  • Couchette czyli tzw. Plackarta – są to otwarte wagony tzw. open space, najbardziej popularne zwłaszcza wśród Rosjan i też najtańsze.
  • Coupe – wagony typu coupe podzielone są na 4-osobowe przedziały. Jest to zdecydowanie bardziej komfortowa wersja.
  • Sleeper czyli klasa lux – dostępnych jest jedynie 16 miejsc w klasie lux. Są to przedziały 2-osobowe, z wygodnymi łóżkami, serwisem sprzątającym i wyżywieniem.

Średnie ceny biletów na trasie Moskwa–Władywostok:

  • w klasie couchette ceny biletów rozpoczynają się od 111 euro / osobę do około 180 euro zależnie od wybranego miejsca
  • w klasie coupe ceny biletów rozpoczynają się od 278 euro / osobę i także są różne zależnie od wyboru górnego lub dolnego miejsca
  • w klasie lux ceny biletów rozpoczynają sie od około 750 euro / osobę

Bilety są dostępne w sprzedaży zwykle z około 60 – dniowym wyprzedzeniem.
Generalną zasadą jest, że w całym pociągu nie wolno palić papierosów. Można to zrobić jedynie w czasie postojów na stacjach. W czasie postojów zwykle również nie ma problemu z zakupami spożywczymi, ponieważ na peronach na straganach można zakupić praktycznie wszystko, co niezbędne.

Kolej transsyberyjska zapewne będzie też wykorzystywana przy podróżach polskich kibiców w czasie Piłkarskich Mistrzostw Świata w Rosji. Bilety na pociągi Kolei Transsyberyjskiej zamówić można w Polsce w Bissole Business Travel: www.bissole.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Bissole.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Areta Szpura, 22 maja, godz. 18:00, Empik Bonarka
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »