Rozrywka i wypoczynek » Uroczystości

Zanim wybierzesz fotografa ślubnego

Zanim wybierzesz fotografa ślubnego
Zobacz więcej zdjęć »
Dzień ślubu to zazwyczaj dzień od dawna wyczekiwany i wymarzony. Zarówno Pan Młody, jak i Panna Młoda chcą, aby te wyjątkowe chwile zostały na długo w ich pamięci.

Często jednak ślub wiąże się też ze stresem – kobieta musi zdążyć i do fryzjera, i do kosmetyczki, sporo czasu może zająć także samo założenie i przygotowanie sukni oraz upięcie welonu lub kwiatów we włosy. Trzeba dojechać do kościoła czy urzędu stanu cywilnego, a tu za oknem zbiera się na deszcz. Sama ceremonia również może okazać się przede wszystkim tak absorbująca, że próbując wrócić myślami do tych niezwykłych chwil, kiedy dwoje ludzi ślubuje sobie miłość na zawsze, może okazać się, że niewiele pamiętamy z wrażenia.

Bardzo ważną „instytucją” jest wobec tego dobry fotograf ślubny, który pomoże zatrzymać wspomnienia za pomocą obiektywu. Wybierając fotografa warto pamiętać o kilku kwestiach, które mogą zaważyć na przebiegu tego wyjątkowego dnia.

Na ślubie i weselu

Niemal każda para decyduje się na jakieś przyjęcie po samej ceremonii. Czasami jest to tylko obiad w dobrej restauracji, czasem nieco dłuższy zasiadany bankiet, a niekiedy wesele, czyli zabawa do rana przy dobrej muzyce, mnóstwo pysznego jedzenia i dużo atrakcji. Większość osób rezygnuje już z usług videofilmowania, ale fotografa zaprasza się na obie te części. W kościele czy urzędzie stanu cywilnego ważne jest uwiecznienie kluczowych chwil – momentu nakładania obrączek nie można przecież powtórzyć.

Na przyjęciu czy na weselu fotograf ma ogromne pole do popisu i wykazania swoich umiejętności. Fotografowanie wirujących na parkiecie par to niełatwa sztuka. W międzyczasie musi on towarzyszyć i parze młodej, i rodzicom, a także pozostałym gościom, tak by wszyscy mogli odnaleźć się później na zdjęciach. Jeśli mamy konkretny pomysł na jakieś nietypowe konfiguracje, warto wspomnieć o tym fotografowi. Doradzi, jak je zrealizować lub wskaże inne, równie ciekawe koncepcje.

Zanim w kościele, po przyjęciu

Specyficzny i ważny jest również czas przed samą uroczystością. Wiele par decyduje się na skromny – bądź całkiem rozbudowany – fotoreportaż z przygotowań. To szczególnie ciekawe w przypadku pań, których przygotowania są znacznie bardziej złożone, niż męskie. Warto uwiecznić również wzruszające chwile błogosławieństwa rodziców, choć takt podpowiada, aby zapytać rodziców, czy zgodzą się na obecność trzecich osób w tak poruszającej chwili.

Bardzo popularne jest również urządzanie sesji plenerowych, ale nie w dniu ślubu – trudno bowiem zostawić gości na godzinę czy dwie samych i robić w tym czasie zdjęcia. Lepiej wybrać inny, nieodległy termin, i zarezerwować sobie kilka godzin, tak by bez pośpiechu i bez stresu wykonać kilkanaście albo i więcej artystycznych fotografii. Na sesje plenerowe można wybrać miejsce ważne dla obojga państwa młodych lub kierować się względami estetycznymi. Może to być miejska starówka, urokliwe miasteczko albo dziki krajobraz – las, łąka, nawet góry. A niektóre pary kończą wspólną sesję ślubną… skokiem do wody.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ageprass

Komentarze (2)

  • avatar
    kowalska 2016-02-02 13:38:09

    Trudno o naprawdę dobrego fotografa, który będzie to robił z pasją.

  • avatar
    ~Piotr Król Fotografia 2015-09-22 00:45:02

    Sztuką jest wykonac rewelacyjny reportaż pokazujący pełnię emocji pozostając niemal niezauważonym :) to kwintesencja fotografii ślubnej


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »