Technologie » Internet

Zaplanuj trasę w Internecie i przenieś ją do nawigacji MapaMap

W połowie października br. posiadacze urządzeń nawigacyjnych z systemem MapaMap uzyskali bezpłatny dostęp do nowej usługi – planowania trasy podróży w Internecie (lokalizator www.zumi.pl )i przeniesienia jej do urządzenia GPS z systemem nawigacyjnym MapaMap.

Nowa, pierwsza w Polsce tego typu usługa jest efektem współpracy firmy IMAGIS S.A. producenta oprogramowania MapaMap oraz Grupy Onet.pl S.A., właściciela lokalizatora internetowego Zumi.pl.

  

Przenoszenie trasy podróży zaplanowanej w Internecie do urządzenia nawigacji samochodowej z systemem MapaMap to pierwsza tego typu usługa w Polsce.

„Większość z nas przed wyruszeniem w podróż planuje trasę wygodnie, na dużym ekranie swojego komputera i dotychczas żałowało, że nie da się jej przenieść do urządzenia GPS, które używa się w samochodzie. Teraz jest to już możliwe – dzięki integracji lokalizatora internetowego Zumi.pl z systemem nawigacji MapaMap” – mówi Łukasz Brzostek Kierownik Działu Marketingu w IMAGIS S.A. „ Integracja portalu mapowego z nawigacją GPS była możliwa dzięki wspólnej platformie mapowej, z jakiej korzysta lokalizator Zumi.pl oraz systemy nawigacji MapaMap.”- dodaje Brzostek.

Proces zapisania trasy na portalu oraz przesłania jej do urządzenia GPS jest bardzo prosty. Wystarczy po zaplanowaniu trasy wybrać opcję EXPORT dostępną od teraz w portalu Zumi.pl (po lewej stronie, na dole ekranu z mapą), a następnie otrzymany w ten sposób specjalny plik przegrać do urządzenia GPS. Dla ułatwienia na stronach portalu umieszczony specjalny poradnik dla osób, które miałyby z tym problemy.

Dodatkowo, dla ułatwienia procesu przegrywania plików z trasami, przygotowany został program o nazwie RouteMan www.mapamap.pl/routeman. IMAGIS SA producent MapyMap - jest polską firmą, która od 1992 roku dostarcza Systemy Informacji Geograficznej (GIS), tworzy mapy cyfrowe oraz systemy nawigacyjne. Doradza, szkoli oraz buduje i integruje systemy informatyczne z funkcjonalnością GIS.

IMAGIS SA (producent MapaMap)Łukasz Brzostek
Kierownik Działu Marketingu
e-mail: lukasz.brzostek@imagis.pl

Górczewska 212/226, 01-460  Warszawa
tel.(022) 638 41 86, (022) 638 41 88

www.imagis.pl  www.mapamap.pl

Obsługa public relationsINDALO Sp. z o.o. www.indalo.pl zbigniew.blewonski@indalo.pl mobile (+48) 501 772 619Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Indalo PR
http://www.indalo.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Dziś:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »