Technologie » Komputery

Zapora ogniowa następnej generacji – Sophos XG Firewall zarządzany bezpośrednio z Sophos Central

Sophos, światowy lider w dziedzinie bezpieczeństwa sieci i ochrony stacji roboczych, ogłosił dzisiaj dostępność zapory ogniowej nowej generacji Sophos XG Firewall bezpośrednio w platformie zarządzającej innymi produktami producenta - Sophos Central.

Sophos, światowy lider w dziedzinie bezpieczeństwa sieci i ochrony stacji roboczych, ogłosił dzisiaj dostępność zapory ogniowej nowej generacji Sophos XG Firewall bezpośrednio w platformie zarządzającej innymi produktami producenta - Sophos Central. Partnerzy i klienci Sophos mogą od dzisiaj zarządzać ochroną stacji roboczych i sieci z jednego urządzenia i jednej konsoli.

 

Połączenie sił: szybciej, skuteczniej, niezawodnie

Technologia Security Heartbeat wykorzystywana w Sophos Synchronized Security poprawia wykrywanie zagrożeń i przyspiesza czas reakcji. Oprócz tego, umożliwia zarządzanie wieloma produktami za pośrednictwem jednej platformy i jednej konsoli. Zapora XG Firewall automatycznie komunikuje się z produktami Sophos w celu proaktywnej ochrony przed zagrożeniami, dodatkowo może również przerwać atak poprzez automatyczne izolowanie urządzeń znajdujących się nawet w tej samej podsieci. Sophos Central skutecznie tworzy system bezpieczeństwa, który wykorzystuje sztuczną inteligencję w Intercept X z EDR, aby reagować szybciej i skuteczniej, niż poszczególne produkty osobno.

 

System pod pełną kontrolą

Organizacje IT nie mają zasobów, aby reagować na ogromne ilości ciągłych i stale zmieniających się ataków cybernetycznych. Wyrafinowane zagrożenia wymagają inteligentnych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa: nieprzewidywalnych, wielowarstwowych i działających razem jako system. Dzięki Sophos Central partnerzy i ich klienci mają dostęp do wszystkich technologii bezpieczeństwa Sophos następnej generacji i mogą korzystać Synchronized Security z jednej konsoli podkreśla Mariusz Rzepka, Senior Sales Manager Eastern Europe w Sophos. Możliwości zagrożeń ewoluują - nasze podejście do ochrony infrastruktury IT, która wspiera przedsiębiorstwa, także musi ewoluować. Każda organizacja IT, duża lub mała, potrzebuje bezpieczeństwa, które jest innowacyjne, zintegrowane i skalowalne. Sophos Central zapewnia te funkcjonalności, a także daje możliwość wglądu w to, co i gdzie się dzieje w systemie i całej sieci wewnętrznej.

 

Ciągły rozwój i bezkonkurencyjność

Sophos Central po raz pierwszy został uruchomiony w 2015 roku, obecnie przetwarza ponad 8 milionów transakcji na minutę dla ponad 82.000 klientów na całym świecie. Oprócz zapory ogniowej XG Firewall i zabezpieczeń stacji roboczych i serwerów wykorzystujących sztuczną inteligencję, partnerzy i klienci Sophos mogą zarządzać kontrolą dostępu do stron internetowych, ochroną poczty elektronicznej, ustawieniami Access Pointów i sieci WiFi, bezpieczeństwem serwerów i urządzeń mobilnych poprzez Sophos Central.

Realizując swoją wizję ujednolicenia zarządzania zaporą ogniową XG Firewall i ochroną stacji roboczych poprzez Intercept X w Sophos Central, rozwiązanie od Sophos staje się bezkonkurencyjnym produktem. Platforma jest teraz jeszcze potężniejsza ze względu na dodatkowe korzyści płynące ze Synchronized Security w łatwej do zarządzania platformie, która bezproblemowo integruje się z całym portfolio produktów bezpieczeństwa Sophos podkreśla Ryan Lipschitz, wiceprezes ds. inżynieryjnych Virtual Graffiti, Inc. z siedzibą w Irvine, Calif. Jesteśmy również bardzo zadowoleni z dodanej do XG Firewall izolacji stacji gwarantującej ochroną przed Lateral Movement czyli przenoszeniem się zagrożeń na inne stacje. Widzimy wielu cyberprzestępców, którzy mają podstawowe dane uwierzytelniające, które pozwoliłyby im na niezauważone przemieszczanie się w sieci wewnętrznej  w celu kradzieży danych o wysokiej wartości. Z zaporą ogniową XG zarządzaną w Sophos Central, firma Sophos dokonała zmian w dziedzinach, w których nikt inny dotąd nie działał.

Ostatnie zagrożenia, takie jak Emotet i ukierunkowany malware typu ransomware, który szyfruje pliki, jak Matrix i SamSam, pokazują, w jaki sposób cyberprzestępcy nieustannie zmieniają swoją taktykę, aby zachować skuteczność i rentowność. Postępy XG Firewall i Intercept X, w połączeniu z automatyką Synchronized Security i łatwym zarządzaniem wszystkimi produktami w Sophos Central, są niezbędne do utrzymania ochrony i szybkiego reagowania na każdy atak i incydent bezpieczeństwa.

Bezpłatna wersja próbna XG Firewall jest dostępna dla klientów i partnerów Sophos na całym świecie. Dodatkowe informacje o zaporze XG Firewall i Sophos Central są dostępne na stronie Sophos.com.

 

O Sophos:

Sophos jest liderem rozwiązań bezpieczeństwa IT nowej generacji z szerokim portfolio produktów do kompleksowej ochrony urządzeń końcowych, sieci, poczty i urządzeń mobilnych oraz narzędzi do szyfrowania. Producent oferuje unikalną koncepcję Synchronized Security, czyli pełną integrację i komunikację między poszczególnymi produktami.

Ponad 100 milionów klientów w ponad 150 krajach zaufało rozwiązaniom Sophos i wskazuje je jako najlepsze do ochrony przed złożonymi zagrożeniami i utratą danych. Produkty Sophos są dostępne za pośrednictwem globalnego kanału dystrybucji obejmującego 26 tysięcy partnerów. Sophos, z siedzibą w Oxford w Wielkiej Brytanii, jest notowany na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych pod symbolem „SOPH”. Więcej informacji  na www.sophos.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

AZ_2018

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »