Firma » Biura

Zapotrzebowanie na usługi tłumaczeniowe wciąż rośnie

Zapotrzebowanie na usługi tłumaczeniowe wciąż rośnie
Zobacz więcej zdjęć »
Jak podkreślają przedstawiciele firmy Nexus, w dzisiejszych czasach zapotrzebowanie na usługi tłumaczeniowe jest coraz większe. Mimo, iż coraz więcej Polaków sprawnie posługuje się przynajmniej jednym językiem obcym, biuro tłumaczeń Nexus nie może narzekać na brak klientów.

Jak podkreślają pracownicy tej firmy - w czasach otwartych granic i związanych z tym niemal nieograniczonych możliwości podjęcia pracy w obcym kraju znacznie wzrasta potrzeba wykonywania tłumaczeń różnego rodzaju dokumentów. Ponadto dużą grupę klientów firmy Nexus stanowią przedsiębiorstwa utrzymujące kontakty handlowe z zagranicznymi firmami.

Jak twierdzą przedstawiciele firmy Nexus w Warszawie - w której firma prowadzi swoją działalność, jest miastem wyjątkowym. Tutaj najwięcej jest przedsiębiorstw i instytucji utrzymujących kontakty międzynarodowe. Tutaj przybywa też najwięcej obcokrajowców, którzy planują na stałe osiąść w naszym kraju. Jednak według danych firmy Nexus także w innych częściach kraju coraz częściej potrzebny jest profesjonalny tłumacz angielski. Szczególne zapotrzebowanie jest na usługi tłumaczy mogących pochwalić się uprawnieniami tłumacza przysięgłego, który ma możliwość dokonywania translacji wszelkich dokumentów urzędowych. Często potrzebny jest także tłumacz niemiecki, który poradzi sobie z przetłumaczeniem tekstu specjalistycznego, na przykład technicznego lub medycznego.

Pracownicy biura tłumaczeń Nexus podkreślają - że choć wielu Polaków jest w stanie skutecznie komunikować się w języku:

 

  • angielskim
  • niemieckim
  • hiszpańskim
  • włoskim 
Czy innym, wciąż nie posiadają odpowiedniej wiedzy ani doświadczenia, by w języku obcym redagować umowy handlowe czy prowadzić negocjacje biznesowe. W takich sytuacjach pomoc profesjonalisty wydaje się być nieodzowna.

Jak wynika z doświadczenia biura tłumaczeń Nexus - coraz bardziej wzrasta także zapotrzebowanie na tłumaczenia z języków mniej popularnych, jak na przykład Portugalski czy Słoweński i inne.

Firma Nexus swoim klientom oferuje wykonanie profesjonalnych tłumaczeń pisemnych i ustnych z wielu, także mniej popularnych, języków.

źródło: http://nexus-translations.pl/warszawa/Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PromoTraffic

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »