Dom » Budownictwo

Zaprasowywanie w instalacjach z miedzi: bezpieczna i ekonomiczna technologia

Zaprasowywanie w instalacjach z miedzi: bezpieczna i ekonomiczna technologia
Zobacz więcej zdjęć »
Zaprasowywanie to dziś podstawowa technika łączenia rur w instalacjach z miedzi, ale w Polsce wiele osób z branży wciąż jest przywiązanych do lutowania. Dlatego Viega rozpoczyna kampanię promocyjną systemu Profipress, by upowszechniać wiedzę na temat tej bezpiecznej i ekonomicznej technologii.

Profipress to uniwersalny system kształtek zaprasowywanych z miedzi przeznaczonych do łączenia klasycznych rur miedzianych zgodnych z normą PN-EN 1057. Oferta obejmuje ponad 800 artykułów o rozmiarach od 12 do 108 mm, do najróżniejszych zastosowań. Wysokiej jakości element uszczelniający z EPDM użyty w złączkach wytrzymuje długotrwałą eksploatację. System Profipress może być stosowany niemal do każdego rodzaju instalacji: od wody użytkowej i ogrzewania, przez kolektory słoneczne, instalacje przeciwpożarowe, sprężonego powietrza, gazów obojętnych, parowe niskoprężne, przewody wody chłodzącej, aż po instalacje przemysłowe, okrętowe i samochodowe.

Nowoczesna technologia dla wszystkich

Mimo, że na rynkach zachodnioeuropejskich zaprasowywanie jest dziś wiodącą metodą łączenia rur miedzianych, to w Polsce wciąż nie wszyscy zdają sobie sprawę z jej oczywistych zalet i przewagi nad innymi rozwiązaniami. Dlatego firma Viega rozpoczyna szeroką kampanię skierowaną do sieci handlowych, instalatorów, projektantów i inwestorów. Już od lipca w wybranych punktach sprzedaży dostępne będą specjalne materiały promocyjne, w których zawarte są informacje, dlaczego warto stosować system Profipress w instalacjach wodnych, grzewczych i przemysłowych.

Szybko, bezpiecznie, ekonomicznie

Technologia zaprasowywania na zimno skraca czas montażu nawet o 50% w porównaniu z lutowaniem, co przekłada się na niższe koszty robocizny. Eliminuje też ryzyko pożaru lub powstania nieestetycznych śladów przypalenia lub lutowania. Jest to niezwykle istotne podczas prac w użytkowanych już pomieszczeniach. Profipress to również najwyższy poziom bezpieczeństwa. Cylindryczne prowadzenie rury i podwójne zaprasowanie (przed i za karbem) gwarantuje absolutną szczelność połączeń. Dodatkowym zabezpieczeniem jest opatentowany profil SC-Contur pozwalający natychmiast wykryć omyłkowo niezaprasowane połączenia podczas próby szczelności, dzięki czemu unikamy ryzyka późniejszych problemów lub szkód na etapie eksploatacji. Technika zaprasowywania uwalnia również instalatora od zbędnych narzędzi oraz dodatkowych materiałów, koniecznych przy łączeniu

rur miedzianych metodami tradycyjnymi. Wystarczy nam jedna lekka zaciskarka Pressgun 5 lub Pressgun Picco.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

IRMEDIA Ireneusz Kalinowski
http://irmedia.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 11 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »