Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna
Zarządzanie publiczne w teorii i praktyce ochrony zdrowia, czyli management jednostek zdrowotnych
Zobacz więcej zdjęć » |
Okazało się, że zarządzanie placówką ochrony zdrowia jest sprawą wymagającą olbrzymiej wiedzy, jak również specyficznych umiejętności. Niezwykle ważny staje się zatem rozwój zawodowy menadżerów, którzy z jednej strony podołać muszą olbrzymiej konkurencji na rynku usług zdrowotnych, z drugiej kierować się zasadami efektywności ekonomicznej i sprawiedliwości społecznej.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
Jak profesjonalnie zarządzać placówką ochrony zdrowia, jak stać się liderem budującym wizerunek jednostki i umiejętnie wykorzystującym zasoby ludzkie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań możemy z naleźć w najnowszej publikacji Wolters Kluwer Polska „Zarządzanie publiczne w teorii i praktyce ochrony zdrowia" autorstwa Aldony Frąckiewicz - Wronki.
To owoc wielu lat badań naukowych, a także doświadczeń autorki na polu zarządzania. Książka szczegółowo porusza konkretne zagadnienia: istotę zarządzania publicznego, przesłanki działania ochrony zdrowia w nowoczesnym państwie oraz wyzwania stojące przed menadżerami placówek zdrowotnych.
„Zarządzanie publiczne w teorii i praktyce ochrony zdrowia" to obowiązkowa lektura dla każdego managera aspirującego do efektywnego zarządzania placówką ochrony zdrowia. To także skondensowane kompendium wiedzy, klasyfikujące i syntezujące interesujące autorkę zagadnienia to wreszcie doskonała lektura dla osób pragnących uzupełnić swoją wiedzę w zakresie zarządzania specyficzną jednostką.
"Niniejsza publikacja wzbogaca dotychczasowy dorobek i wiedzę z problematyki zarządzania publicznego w ochronie zdrowia. Wyróżnia się nie tylko tym, że jest kompleksowymi rzetelnym studium tego obszaru, ale także walorami metodycznymi oraz skutecznym połączeniem dociekań teoretycznych z wynikami własnych badań empirycznych (...). Podjęta w opracowaniu problematyka i sposób jej rozwiązania, obok walorów poznawczych, posiada ważne znaczenie aplikacyjne dla organizacji funkcjonujących w polskim systemie ochrony zdrowia. Możliwość doskonalenia procesu zarządzania organizacjami mającymi na celu odbudowe i utrzymanie takiego zasobu jakim jest "zdrowy obywatel" stanowić może istotny kapitał i ważny składnik budowania potencjału konkurencyjności polskiego społeczeństwa. Jest to pozycja godna polecenia wszystkim tym, którzy interesują się problematyką racjonalizacji funkcjonowania instytucji i organizacji ochrony zdrowia. Świetnie się też wpisuje w aktualną sytuację społeczną, bowiem trwają intensywne działania mające usprawnić ten obszar działania polskiej gospodarki".
fragment recenzji prof. zw.dr hab. Bogdana Nogalskiego
Prof. AE dr hab. Aldona Frączkiewicz - Wronka jest kierownikiem katedry Zarządzania Publicznego i Nauk Społecznych Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Zajmuje się szkoleniami kadry zarządzającej jednostkami ochrony zdrowia, jest ekspertem w Narodowym Programie Foresight „ Polska 2020", a także autorką licznych publikacji.
Bliższe informacje:
Magda Dobosz
Specjalistka d/s PR
mobile:+48 660 615 239
Tel/fax:+48(22)842 16 10, 842 10 52
email:m.dobosz@mediaforum.pl
Nadesłał:
mdobosz
|
Komentarze (0)