Gospodarka » Przemysł

Zasilanie gwarantowane na miarę XXI wieku

Zasilanie gwarantowane na miarę XXI wieku
Zobacz więcej zdjęć »
• Schneider Electric wprowadza na rynek nowy model UPS dostosowany do wymogów edge computing. • Nowy UPS jest wyposażony w baterię litowo-jonową. • Akumulator litowo-jonowy jest dwa razy bardziej wydajniejszy niż tradycyjny, ołowiowo-kwasowy. • APC Smart-UPS jest kompaktowy.

Edge computing stwarza dla operatorów systemów informatycznych wiele nowych wyzwań. Zarządzanie większą liczbą urządzeń w lokalizacjach nieprzystosowanych do infrastruktury informatycznej czy brak wsparcia specjalistów na miejscu – mówi Rob McKernan, Senior Vicepresident, Secure Power Division w Europie. – Przy tym dostępność energii w dalszym ciągu odgrywa zasadniczą rolę. Przestoje bezpośrednio wpływają na działalność biznesową. Nowe zasilacze APC Smart-UPS™ z akumulatorami litowo-jonowymi radzą sobie z tymi wyzwaniami. Gwarantują one sprawną ochronę zasilania i funkcje skrojone na potrzeby edge computing – dodaje Rob McKernan.

Większa wydajność i łatwiejsza obsługa

APC Smart-UPS typu Line-Interactive to odpowiedź na wyzwania związane z edge computing. Centrum danych powstaje w miejscu, które nie jest z założenia dedykowane do takiego celu. To może oznaczać ograniczoną przestrzeń, ale także zmienia wymogi odnośnie instalacji. Musi być prostsza, a dostęp do urządzenia i proces jego konserwacji znacznie ułatwiony. Zasilaczem można sterować zdalnie za pośrednictwem chmury obliczeniowej. Specjalista nie jest potrzebny na miejscu.

Najważniejszą nowością w APC Smart-UPS typu Line-Interactive jest bateria litowo-jonowa.

W tym modelu zastąpiła tradycyjnie wykorzystywane akumulatory ołowiowo-kwasowe.

Akumulatory litowo-jonowe są przystosowane do większych wahań temperatur.

Utrzymują wysoką wydajność w temperaturze do 40°C. Pozwalają uniknąć konieczność stosowania urządzeń chłodzących w niektórych instalacjach. Akumulatory litowo-jonowe są przy tym lżejsze i bardziej kompaktowe w porównaniu do ołowiowo-kwasowych. Zdecydowanie ułatwia to transport urządzenia i jego montaż. Są także wydajniejsze pod względem cykli ładowania/rozładowywania.

Akumulatory litowo-jonowe zapewniają dwukrotnie dłuższy czas pracy UPS.

Ponadto, nowe zasilacze awaryjne oferują tryb ekologiczny o wydajności rzędu 97%. Większa wydajność nie oznacza przy tym pogorszenia jakości zasilania urządzeń. Nowe zasilacze są dostępne z pełną 60-miesięczną gwarancją. Gwarancja obejmuje podzespoły elektroniczne i akumulatory.

 

 

Model odpowiedni do każdej przestrzeni

W skład oferty zasilaczy APC Smart-UPS™ typu Line-Interactive wchodzą modele 500, 750, 1000 i 1500 VA o wysokim współczynniku mocy wyjściowej. Można montować je w szafach typu rack, występują w obudowach typu tower i do montażu we wsporniku ściennym 1U (500 VA) oraz w szafach typu rack 2U i 3U (750, 1000 i 1500 VA).

Dzięki kompaktowym wymiarom nowe zasilacze awaryjne Smart-UPS idealnie sprawdzą się w zastosowaniach, w których liczy się każdy centymetr przestrzeni.

Dodatkowo, narzędzie konfiguracyjne APC Local Edge Configurator pozwala przystosować poszczególne rozwiązania, optymalizując moc, chłodzenie, obudowę i funkcje zarządzania pod kątem montażu w rozmaitych przestrzeniach: od punktów handlowych i oddziałów firm, aż po placówki przemysłowe, edukacyjne i zdrowotne.

O Schneider Electric

W Schneider Electric wierzymy, że dostęp do energii i zasobów cyfrowych to podstawowe prawo każdego człowieka. Stwarzamy warunki do poprawy efektywności energetycznej dla każdego, w każdym miejscu i w każdej chwili. Nazywamy to Life Is On.

 

Oferujemy cyfrowe rozwiązania z zakresu zarządzania energią i automatyki, zapewniające wydajność i zrównoważony rozwój. Łączymy najlepsze na świecie technologie energetyczne, automatykę w czasie rzeczywistym, oprogramowanie i usługi w ramach zintegrowanych rozwiązań dla domów, budynków, centrów danych, infrastruktury i przemysłu.

 

Wykorzystujemy nieskończone możliwości, jakie zapewnia otwarta, globalna, innowacyjna społeczność z pasją podzielająca nasze wartości, takie jak Szczytny Cel, Otwartość i Zaangażowanie.

 

www.se.com/plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

AZ_2018

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »