Rozrywka i wypoczynek » Sport

Zaskakująca roszada - GKS Katowice tuż za liderem

Zaskakująca roszada - GKS Katowice tuż za liderem
Zobacz więcej zdjęć »
Badanie „Polska Piłka”, przygotowywane cyklicznie przez „PRESS-SERVICE Monitoring Mediów”, przedstawia aktywność medialną zespołów Ekstraklasy oraz I ligi. Materiały selekcjonowane są dzięki monitoringowi ponad 1100 tytułów prasowych oraz wybranych stron internetowych.

We wrześniu najbardziej medialnym klubem I ligi, po raz trzeci z rzędu, został Zawisza Bydgoszcz. Zespół jako jedyny pierwszoligowiec przekroczył barierę tysiąca publikacji. Za plecami bydgoszczan zameldował się GKS Katowice, który – w porównaniu z sierpniowym badaniem – awansował o trzy pozycje. Po miesiącu nieobecności do czołowej trójki powrócił GKS Bełchatów. Z kolei wicelider z sierpnia – Zagłębie Sosnowiec – spadł tuż za podium. Pierwszą piątkę najbardziej medialnych zespołów I ligi uzupełniła Arka Gdynia.

Medialność klubów wpłynęła na poziom ekwiwalentu reklamowego, czyli wartość publikacji informujących o konkretnych zespołach. Gdyby kluby chciały zapłacić za powierzchnię reklamową równą artykułom na ich temat, musiałby wydać miliony złotych. Pod względem wysokości AVE najlepiej wypadły Zawisza Bydgoszcz i GKS Bełchatów. Publikacje dotyczące każdego z klubów warte były ponad 4,7 mln zł. Barierę 4 mln zł przekroczył jeszcze GKS Katowice. Materiały zebrane na temat zespołu wyceniono na nieco ponad 4,3 mln zł. Publikacje na temat pozostałych zespołów I ligi warte były od 1,1 do 3,8 mln zł. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »