Dom » Wnętrza

Zasłony, jak wybierać?

Zasłony, jak wybierać?
Zobacz więcej zdjęć »
Zasłony stanowią element dekoracji okien, który sprawia, że prezentują się bardzo stylowo. Na rynku dostępny jest szeroki wachlarz tkanin w różnych kolorach i wzorów, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Podpowiadamy, co warto wiedzieć o zasłonach przed dokonaniem zakupu.
Zasłony to jeden z najważniejszych detali, który tworzy w domu przytulny klimat. Te nowoczesne łączą w sobie funkcję dekoracyjną z funkcjonalnością.

Zastosowanie zasłon

Głównym celem zasłony jest ochrona przed słońcem i zasłona widoczności nocą. Jednak w spójnie zaaranżowanym wnętrzu zasłony nie wiszą jedynie po to, żeby rano chroniły przed wschodzącym słońcem czy aby wieczorem zasłaniały nas przed wzrokiem ciekawskich przechodniów. Zasłony mają za zadanie tworzenie przyjemnej i przytulnej atmosfery we wnętrzach. Są one ostatnim detalem podkreślającym charakter wystroju danego pomieszczenia, ożywiają wnętrze nadając mu kontrast. Ponadto pełnią one bardzo istotną funkcję, bowiem łączą ściany, meble, podłogę oraz oświetlenie w jedną całość. To od zasłon w dużej mierze zależy harmonia całego wnętrza. W zależności od tkaniny, jaką wybierzemy, możemy ocieplić wnętrze, np. miękkimi welurami z kolei przejrzystymi woalami możemy je rozświetlić. Aby jeszcze bardziej podkreślić efekt kolorystyczny, z zasłonowej tkaniny można wykonać również inne elementy dekoracyjne znajdujące się we wnętrzu, tj. poduszki, narzutę oraz obrus lub bieżnik.

Niestandardowe wykorzystanie zasłon

Każdy, kto myśli, że zasłony można powiesić tylko przy oknie, jest w błędzie. Zasłony dają nam o wiele szerszy wachlarz możliwości ich wykorzystania. Na przykład z pomocą lekkich zasłon można ukryć przedmioty, które nie prezentują się dobrze wystawione na widok gości, tj. deska do prania, odkurzacz, kosz na pranie. Dzięki zasłonom można także ukryć pewne miejsca, np. fronty szafek, które już dawno straciły swój estetyczny wygląd. Oprócz tego doskonale sprawdzają się w roli przegrody oddzielającej od siebie różne strefy pomieszczenia.

Autor: Studio Dekoracji Okien e-Firanki.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

filth1982

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »