Dom » Wnętrza

Zasłony - zawsze modny sposób na dekorację okna

Zasłony - zawsze modny sposób na dekorację okna
Zobacz więcej zdjęć »
Modne i właściwe „ubranie” okna nie jest proste, tym bardziej, gdy wybór jest tak duży. Chcąc odnaleźć się w gąszczu dostępnych rozwiązań, warto zasięgnąć opinii eksperta. O tym, jak udekorować okno mówi Agnieszka Rybka, dyrektor handlowy Dekoria.pl.

Zasłony, jedna z najpopularniejszych metod aranżacji okna, to doskonały sposób na to, by ocieplić wystrój mieszkania jesienią. Jednak dekoracja ta nie jest zarezerwowana wyłącznie na tę porę roku.

O wyborze odpowiedniej przesłony decyduje stylistyka wnętrza. Klasyczna aranżacja pomieszczenia narzuca wybór szlachetnych materiałów w subtelnej kolorystyce, natomiast nowoczesna doskonale komponuje się z lekkimi tkaninami o wyraźnym, geometrycznym deseniu. Innym kryterium wyboru jest rodzaj wnętrza. W salonie częściej spotkamy tradycyjne, jednokolorowe materiały, w sypialni zasłony w mocnych kolorach, z widocznym wzorem.

Już na etapie wyboru należy pamiętać, że nie każda tkanina pasuje do danego wnętrza. W przypadku niskich pomieszczeń unikajmy poprzecznych pasów. Zdecydowanie lepiej będą prezentować się pionowe, które optycznie wydłużą przestrzeń. Nie warto także przesadzać z ilością kolorów i deseni. Choć każdy wzór znajdzie swoje miejsce w odpowiednio zaaranżowanym wnętrzu, jeżeli nie jesteśmy pewni swojego wyboru, kierujmy się zasadą: im mniej, tym lepiej  - mówi Agnieszka Rybka. Pamiętajmy, że pełną dekorację okna nie stanowią wyłącznie zasłony. Są to także karnisze i inne artykuły dekoracyjne, które pozwalają na ciekawe i oryginalne upięcie tkaniny. - dodaje.

W ofercie internetowego sklepu www.dekoria.pl możemy wybierać spośród 500 różnych tkanin, zaprezentowanych w rozmaitych aranżacjach, dzięki czemu z pewnością odnajdziemy produkt spełniający nasze oczekiwania. Klienci Dekoria.pl. mogą skorzystać z oferty gotowych zasłon - dostępnych w dwóch standardowych rozmiarach - lub z opcji szycia na miarę. Ponadto odnajdziemy tu wiele akcesoriów dekoracyjnych: karnisze, podwiązki i urocze upinacze, które uzupełnią stworzoną stylizację.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Publicon

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »