Dom » Budownictwo

Zawory równoważące TacoSetter Inline firmy Taconova

Zawory równoważące TacoSetter Inline firmy Taconova
Zobacz więcej zdjęć »
Komfort wynikający z przyjemnej temperatury w pomieszczeniach oraz oszczędności związane z podwyższeniem efektywności energetycznej to odczuwalne i mierzalne zalety hydraulicznie wyregulowanych instalacji. Takie rozwiązanie staje się już standardem w nowoczesnym budownictwie.

Zawory równoważące TacoSetter Inline umożliwiają bezpośrednie wyregulowanie, odczyt i odcięcie przepływu w rozdzielaczach obiegów grzewczych, instalacjach sanitarnych, obiegach chłodzących, pompach ciepła i instalacjach solarnych.

Energia w budynkach powinna być rozprowadzona tak, by wszystkie pomieszczenia i odbiorniki zaopatrywać zgodnie z zapotrzebowaniem. Hydraulicznie wyregulowany system grzew­czy lub chłodniczy zapobiega niedostatecznemu lub nadmiernemu zasilaniu poszczególnych elementów oraz przeciwdziała powstawaniu nieprzyjemnych odgłosów w rurociągach i zaworach. Statyczne hydrauliczne równoważenie – główna kompetencja firmy Taconova – stanowi nowoczesny standard i nieodłączony element współczesnych instalacji wewnętrznych.

 

Dlaczego stosujemy zawory równoważące?

W hydraulicznych systemach grzewczych i chłodzących, nośnik energii transportowany jest przez odcinki przewodów o różnej długości. Na drodze od źródła ciepła do odbiornika, odcinki rur i łuki, odgałęzienia oraz zawory i wymienniki ciepła tworzą pojedyncze opory, których konstrukcja i chropowatość powierzchni ograniczają przepływ. Rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie zaworów równoważących, takich jak TacoSetter Inline firmy Taconova. Dzięki nim natężenie przepływu zostaje wyregulowane tak, że wszystkie urządzenia odbiorcze w budynku zasilane są zgodnie z zapotrzebowaniem. Tym sposobem ciepło jest rozdzielane równomiernie, a mniejsza aktywność kotła powoduje oszczędność energii. Współdziałanie hydraulicz­nie zrównoważonej instalacji i zgodnego z zapotrzebowaniem doboru urządzeń odbiorczych umożliwia ekonomiczną pracę źródła ciepła, w szczególności w przypadku kotłów kondensacyjnych i pomp ciepła.

Efektywne, bezpieczne i trwałe rozwiązanie

Zawór równoważąco-pomiarowy TacoSetter Inline umożliwia proste i dokładne nastawienie wymaganego natężenia przepływu w systemach grzewczych, klimatyzacyjnych, geotermalnych i sanitarnych. Hydrauliczne wyrównanie natężeń w instalacji gwarantuje optymalny rozdział przepływającego czynnika i tym samym ekonomiczne użytkowanie układu. Za pomocą TacoSetter Inline instalator może w prosty i szybki sposób ustawić dokładny przepływ, bez konieczności korzystania z dodatkowych przyrządów pomiarowych lub usług firm zewnętrznych. Korpus zaworu wykonany jest z mosiądzu odpornego na odcynkowanie, uszczelki z EPDM, a element pomiarowy z tworzywa odpornego na podwyższone temperatury i uderzenia. Gwarantuje to trwałość i bezproblemową eksploatację produktu przez wiele lat.

 

Główne zalety zaworów TacoSetter Inline

TacoSetter Inline zapewnia liczne korzyści, zarówno z punktu widzenia instalatora, jak i inwestora, administratora, czy w końcu użytkowników budynku. Pomiar przepływu oparty jest o zasadę pływaka i sprężyny kontrującej. Element pomiarowy zintegrowano w korpusie zaworu. Regulację przeprowadzamy za pomocą wkrętaka i śruby nastawczej. Wskaźnikiem wartości przepływu jest dolna krawędź pływaka. Firma Taconova oferuje dwie wersje zaworu: TacoSetter Inline 100, dopuszczony do instalacji wody pitnej, oraz TacoSetter Inline 130 odporny na temperatury do 130 °C, panujące w instalacjach solarnych, dostępny ze skalą na glikol lub bez. Najważniejsze zalety zaworów TacoSetter Inline to:

 

■ Dokładna i szybka regulacja wielkości natężenia przepływu, bez konieczności stosowania wykresów, tabel lub zewnętrznych urządzeń pomiarowych

■ Bezpośredni odczyt wartości natężenia przepływu w l/min

■ Montaż w dowolnej pozycji, brak konieczności konserwacji

■ Możliwość odcięcia przepływu  

■ Dopasowane złączki śrubowe w opcjiRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

IRMEDIA Ireneusz Kalinowski
http://irmedia.com.pl

Komentarze (1)

  • avatar
    ~Kinga 2016-04-07 09:15:10

    Ja ostatnio znalazłam fajny sklep http://ismarket.pl


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 11 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »