Kultura, sztuka » Kultura

Zbrodniczy Wrocław lat 20. – spotkanie z Markiem Krajewskim

Zbrodniczy Wrocław lat 20. – spotkanie z Markiem Krajewskim
Zobacz więcej zdjęć »
Dobrze znany fanom klimatycznych zbrodni, Eberhard Mock, powracający na łamach powieści Mock. Golem (Wydawnictwo Znak), po raz kolejny mierzy się z siecią nieprzewidywalnych intryg we Wrocławiu lat 20.

Podczas przedpremierowego spotkania, w poniedziałek, 14 października w salonie Empik Junior w Warszawie, o swojej nowej książce opowie jej autor Marek Krajewski.

Breslau, 1920. W mieście pojawia się sekta „mesjaszy”, którzy na ulicach wpadają w taneczny trans. Przewodzi im cyniczny dwulicowy guru Theodor Jauch – „tańczący Jan Chrzciciel”, który umiejętnie podsyca tlący się w mieście antysemityzm. Wkrótce on sam stanie się narzędziem w rękach spiskowców, którzy nie cofną się przed niczym, by osiągnąć swój cel.

Kolejne strony utrzymanego w klimacie retro kryminału „Mock. Golem”, rozgrywającego się w uliczkach brudnego, międzywojennego niemieckiego Wrocławia, przybliżają czytelnika do rozwiązania zagadki i poznania przerażających stron ludzkiej natury. Tym razem, dobrze znany fanom serii Eberhard Mock, nie tylko walczy z samym sobą i swoim uzależnieniem, ale próbuje też poznać powód zaginięcia małej Rosmarie. By tego dokonać, podejmuje się wykonania niebezpiecznego zlecenia, jednak każdy jego ruch śledzi tajne sprzysiężenie.

Marek Krajewski – filolog klasyczny i pisarz. Autor powieści kryminalnych o Eberhardzie Mocku i Edwardzie Popielskim, które zyskały status bestsellerów. Zdobywca nagród m.in. Paszportu „Polityki", Nagrody Wielkiego Kalibru czy Nagrody Prezydenta Wrocławia.

 

*

 

Data spotkania:

14 października, godzina 18:00

 

Adres:

Empik Junior

Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Wydarzenia

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »