Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Zbyt wielu Polaków umiera na serce... Możesz im pomóc

Zbyt wielu Polaków umiera na serce... Możesz im pomóc
Zobacz więcej zdjęć »
Serce, zazwyczaj kojarzy nam się z czerwonym serduszkiem, z miłością, robi nam się ciepło na sercu. Ale czasami zdarza się, że serce nam pęka, że ktoś nam je łamie. Wszystkie nasze uczucia umiejscawiamy zawsze w sercu.
 

Rzadko myślimy o sercu jako o jednym z najważniejszych narządów, dzięki któremu żyjemy. Dopiero, kiedy zaczynamy mieć problemy zdrowotne związane z naszym sercem, wtedy uświadamiamy sobie, że serce to nie tylko uczucia...


Jak zwykle o tej porze roku większość z nas rozlicza podatki za ubiegły rok. Rozliczając nasze dochody i wypełniając PIT-y nie zapominajmy, że możemy część naszego dochodu przeznaczyć na cele dobroczynne, wspomagając naszym 1% wybraną organizację pożytku publicznego (OPP). Tak niewiele nas to kosztuje, wystarczy wybrać organizację, w deklaracji podatkowej wpisać jej numer KRS i kwotę, jaką chcemy przekazać (maksymalnie 1% podatku należnego). Warto zastanowić się nad tym, komu przekazać nasz 1%.
Jedną z OPP jest Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu, założona przez prof. Zbigniewa Religę.

Celem Fundacji jest wprowadzenie do praktyki klinicznej najnowszych metod ratowania ludzkiego życia, gdy zagrożone jest serce. By sprostać temu zadaniu powstał unikatowy Instytut Protez Serca, w którym realizowane są prace związane z mechanicznymi protezami serca i biologiczną zastawką serca, robotyką medyczną oraz inżynierią tkankową wykorzystywaną do celów leczniczych. Od 2008 roku Fundacja prowadzi autorski projekt dotyczący opracowania i wdrożenia klinicznego protezy serca dla dzieci, która spełniać ma identyczne funkcje, jak skonstruowana przez Fundację i stosowana w polskich klinikach od 1999 roku proteza dla dorosłych, która służy jako pomost do transplantacji serca lub metoda regeneracji chorego narządu. Pediatryczna proteza serca przeznaczona dla dzieci, powstaje na bazie doświadczeń i rozwiązań technologicznych zastosowanych w urządzeniu dla dorosłych. Oparta jest na najnowszych rozwiązaniach konstrukcyjnych i materiałowych, niebawem wejdzie w fazę eksperymentów klinicznych. To priorytetowe przedsięwzięcie wymaga jednak znacznych nakładów pieniężnych.

Pomóż Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu (KRS 0000069136) i przekaż 1% swojego podatku na ratunek chorym dzieciom.
Skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT znajdującego się na stronie Fundacji
www.frk.pl

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Grupa Mediowa FRK

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Warsztaty online „Technologie medyczne w modelach zintegrowanej opieki zdrowotnej”
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »