Firma » Biznes

Zdalna konfiguracja i diagnostyka – Somfy ułatwia pracę instalatorów

Zdalna konfiguracja i diagnostyka – Somfy ułatwia pracę instalatorów
Zobacz więcej zdjęć »
Kolejne usprawnienie w pracy instalatorów automatyki domowej i smart home. Po wprowadzeniu szkoleń technicznych w wersji on-line marka Somfy proponuje profesjonalistom narzędzia i usługi do zdalnej konfiguracji i diagnostyki napędów i urządzeń.

Smart standardy pracy. Tak w skrócie możemy scharakteryzować rozwiązania marki Somfy, kierowane do sieci instalatorów automatyki domowej. Producent dostarcza narzędzia, które ułatwiają instalację i programowanie wybranych napędów. Proces montażu usprawniają chociażby urządzenie Set&Go czy aplikacja Somfy Solar. Wszyscy użytkownicy mogą skorzystać również z usługi zdalnej konfiguracji smart home, w której doradca techniczny pomaga zdalnie zaprogramować serce domu inteligentnego - centralę TaHoma. „W segmencie automatyki domowej i smart home niezawodny produkt i jego możliwości to dopiero połowa sukcesu. Liczy się też jego prawidłowa instalacja, która musi być sprawna i która wyeliminuje ryzyko niewłaściwej pracy urządzeń.  Wszelkie narzędzia, które ograniczają błędy w procesie montażu, pozwalają przeprowadzić go płynnie, a zatem oszczędzić czas i pieniądze.  Dzięki temu każdy instalator może zrealizować większą liczbę projektów, budując przy tym swój profesjonalny wizerunek wobec klienta końcowego" - mówi Radosław Borkowski, dyrektor zarządzający Somfy Polska.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link BuildinguŁatwa instalacja z Set&Go

Urządzenie Set&Go przeznaczone jest do zdalnej konfiguracji napędów do osłon okiennych i markiz, działających w technologii io-homecontrol® oraz bram garażowych (Dexxo Smart io) i wjazdowych (Elixo Smart io). Składa się z urządzenia do komunikacji z programowanymi napędami w technologii io-homecontrol® oraz darmowej aplikacji na komputer, która prowadzi instalatora krok po kroku przez proces programowania. To pozwala wyeliminować ewentualne błędy, ułatwiając i przyspieszając montaż. Konfiguracja może odbywać się na odległość - zasięg w otwartym terenie wynosi nawet do 200 m.

Set&Go rozpoznaje zainstalowane urządzenia i pomaga dobrać ustawić parametry dla każdego napędu, dopasowując je do oczekiwań użytkownika. Dzięki niemu ustawimy m.in. położenia krańcowe, ulubioną pozycję „MY", a także prędkość pracy rolety, co przełoży się na komfort akustyczny. Urządzenie pozwala również na łatwy dostęp do ustawień produktu oraz zapisanych informacji zwrotnych na temat błędów, co skutkuje szybszą diagnozą i poprawą działania urządzeń. Wszystko odbywa się przy zachowaniu standardów bezpieczeństwa dzięki generowaniu jednorazowych kodów dostępu.  

Somfy Solar - w pełni wykorzystana energia

W obecnych czasach na znaczeniu zyskują rozwiązania umożliwiające pracę zdalną i te proekologiczne. W portfolio Somfy znajduje się m.in. autonomiczny zestaw napędowy do rolet zewnętrznych Oximo 40 WireFree RTS II z panelem fotowoltaicznym, który umożliwia komfortowe sterowanie osłonami nawet w tych budynkach, w których nie ma możliwości doprowadzenia zasilania do rolet. Do sprawdzenia, czy w danym miejscu może być instalowane rozwiązanie wykorzystujące odnawialną energię słoneczną służy darmowa aplikacja mobilna Somfy Solar App.

Dzięki analizie dokonywanej na podstawie lokalizacji domu i orientacji okna, danych pogodowych z ostatnich 30 lat i istniejących przeszkód zacieniających, aplikacja określa, czy w danym miejscu instalacja solarna będzie działać w sposób wydajny. Wystarczy wprowadzić wymiar okna i wykonać zdjęcie otoczenia zewnętrznego. Aplikacja dostępna jest na urządzenia w systemie operacyjnym iOS jak również na Androida. Co ważne do wyboru mamy kilka języków, w tym język polski.

Centrum Szkolenia Praktycznego

Somfy od lat realizuje globalną politykę w zakresie zapewniania pełnego i profesjonalnego wsparcia technicznego dla oferowanych urządzeń i systemów. Jednym z podstawowych elementów wsparcia jest przeprowadzanie cyklicznych szkoleń technicznych z zakresu instalacji, integracji i serwisowania urządzeń automatyki domowej oraz smart home. Centrum Szkolenia Praktycznego Somfy w Warszawie stale wyposażamy w nowe ekspozytory do ćwiczeń. Obecnie znajduje się tam cały smart apartament, który prezentowaliśmy na targach 4 Design Days w Katowicach. W ten sposób zapewniamy instalatorom możliwość szkolenia swoich umiejętności w warunkach bardzo zbliżonych do tych rzeczywistych" - mówi Jarosław Getka, kierownik działu technicznego. W ostatnim czasie do stałej oferty szkoleniowej wprowadzone zostały darmowe szkolenia online. W czasie wirtualnych spotkań z ekspertami Somfy, uczestnicy zostając w swoich biurach czy domach mogą podnosić swoje kwalifikacje w zakresie instalacji i programowania urządzeń automatyki do wewnętrznych i zewnętrznych osłon okiennych, bram, a także systemów do zabezpieczenia domu czy systemów sterowania fasadą. Szkolenia online dostępne są dla instalatorów o dowolnej, wybranej porze na specjalnej platformie internetowej, chęć udziału wystarczy zgłosić bezpośrednio do polskiego oddziału Somfy.

 

SOMFY - to światowy lider w zakresie systemów inteligentnego sterowania i automatyki do rolet, bram i żaluzji w budynkach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Somfy od lat opracowuje rozwiązania, które wprowadzają domy na poziom Internetu Rzeczy (Internet of Things). Łączy ze sobą jednym systemem różne urządzenia, zmieniając domy na całym świecie w komfortowe i bezpieczne „domy inteligentne". Wysoką jakość produktów firmy Somfy ceni 220 milionów użytkowników.

Firma powstała w 1969 roku w Cluses we Francji. Międzynarodowy zasięg działalności obejmuje 160 oddziałów w 60 krajach na całym świecie.

W Polsce spółka istnieje od 1996 roku. W 2014 roku powstała należąca do Somfy fabryka SOPEM w Niepołomicach. Obecnie oprócz jednostki produkcyjnej oraz Działu Badań i Rozwoju, funkcjonuje w Niepołomicach Wschodnioeuropejska Platforma Dystrybucyjna, która dostarcza produkty do odbiorców z całej Europy Środkowo-Wschodniej.

 www.somfy.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

magdalena.wozniak@theimagine.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »