Gospodarka » Przemysł

Zdalny monitoring energii

Świadome zarządzanie energią jest koniecznością w dzisiejszych czasach. Odbiorcy energii ponoszą coraz większe koszty z tytułu niewykorzystanej energii, jeśli nie podlega ona sprawnemu monitoringowi.

Trwające obecnie prace nad projektem „Polityka energetyczna Polski do 2030 roku” wyraźnie dążą do konsekwentnego promowania unikania strat energii zarówno po stronie dostawców, jak i odbiorców energii.

System Web Energy Schneider Electric stanowi kompletne rozwiązanie zawierające sprzęt, usługi telekomunikacyjne i hostingowe. Podstawowym zadaniem tego systemu jest unikanie błędnych i zbędnych płatności za dostarczaną energię.

Oszczędności energii są uzyskiwane poprzez wytwarzanie energii, optymalizację umów (z zakładami energetycznymi) oraz kompensację współczynnika mocy. Nawet złożone projekty stają się bardzo proste dzięki zdalnej kontroli. System Web Energy posiada bowiem wyjątkowe funkcje i wykorzystuje bramki komunikacyjne do połączeń z telefonią komórkową.

System umożliwia dostęp do aplikacji przechowywanych na serwerach Schneider Electric o każdej porze, z dowolnego miejsca. Użytkownik systemu otrzymuje i zawiadomienia w przypadku nietypowych trendów.

System Web Energy Schneider Electric dostarcza narzędzi do analizy wykorzystania energii, w tym dla grup odbiorników i dokonywania porównań. Zawiera również przeglądarkę taryf i podatków, pozwalającą przewidzieć wysokość rachunków za energię.

Więcej informacji o zdalnym monitorowaniu energii i dedykowanych temu rozwiązaniach można znaleźć na stronie internetowej www.schneider-electric.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Schneider Electric
http://www.schneider.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »