Gospodarka » Żywność

Zdrowa przekąska dla twojego dziecka

Zdrowa przekąska dla twojego dziecka
Zobacz więcej zdjęć »
Kefir deserowy z konfiturą przygotowany wyłącznie z naturalnych składników jest doskonałą alternatywą dla słodyczy spożywanych przez dzieci w nadmiernych ilościach.
Badania preferencji żywieniowych dzieci w wieku przedszkolnym potwierdzają, że najchętniej sięgają one po słodycze, chipsy i snacki oraz żywność typu fast-food. Produkty te pojawiają się w diecie kilkulatków w formie przekąsek spożywanych między głównymi posiłkami. Jak pokazują badania przeprowadzone przez Zakład Higieny i Ekologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, produkty nabiałowe oraz warzywa zajmują ostatnie miejsca w rankingu przedszkolaków. Oprócz naturalnej skłonności do wybierania smaku słodkiego i słonego, znaczący wpływ na kształtowanie diety malucha mają również jego rodzice. „Częste podawanie określonych rodzajów żywności będzie skutkowało pozytywnym nastawieniem dziecka do nowych, dotychczas nieznanych produktów i dań" - wskazują badacze**. Dzieci są również bardzo podatne na reklamy, które promują głównie produkty wysokoprzetworzone, wysokokaloryczne, o niskiej wartości odżywczej, zawierające aromaty, barwniki i wzmacniacze smaku.

Alternatywą dla słodyczy są bogate w wapń i witaminy produkty nabiałowe z owocami. Takie, jak nowy deser z konfiturą Piątnicy produkowany wyłącznie z naturalnych składników - mleka i domowej konfitury wyrabianej w tradycyjny sposób z owoców i cukru. Deser nie zawiera jakichkolwiek dodatków  wzmacniaczy smaku, zagęstników, sztucznych aromatów, ani barwników. Mimo że powstaje na bazie naturalnego, kremowego kefiru, smakuje jak delikatnie kremowy jogurt, co zarówno dzieci jak i rodzice odbierają jako jego zaletę. Kefir deserowy dostępny jest w trzech wariantach, do wyboru z konfiturą śliwkową, wiśniowo-jabłkową lub truskawkowo-jabłkową.
Kefir zawiera więcej witamin K i B oraz mniej laktozy niż mleko, dlatego może być spożywany również przez dzieci i dorosłych z obniżoną tolerancją laktozy. Żywe kultury bakterii w kefirze ułatwiają przyswajanie składników mineralnych i stymulują układ odpornościowy.

Kefiry deserowe z konfiturą marki Piątnica dostępne są w cenie około 1,85 zł/szt. w wygodnym opakowaniu 200 g.

Informacje na temat produktów i firmy OSM Piątnica na www.piatnica.com.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Effective Public Relations
http://effectivepr.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »