Firma » Praca

Zdrowy styl życia wygrywa ze stabilnością wynagrodzenia

Stabilność i przewidywalność wynagrodzenia są kluczowe dla 73% pracowników. Zdrowy styl życia jest ważny dla 76% Polaków. Takie wnioski płyną z Raportu opracowanego przez Antal i Sodexo „Cztery osobowości – jeden rynek pracy.”

Bez wątpienia elementem, który łączy każdego pracownika jest spożywanie posiłków. Jak wynika z badań Health Enhancement Research Organization - wartościowy posiłek zwiększa efektywność pracowników o 25%. Zdaniem ekspertów od żywienia, zdrowy człowiek powinien spożywać 4-5 posiłków dziennie, w odstępach 3-4 godziny.

Zdrowy styl życia przestaje być modą, staje się standardem. Co znajduje swoje odzwierciedlenie w preferencjach pracowników w zakresie benefitów pozapłacowych. Już 76% pracowników deklaruje, że docenia inicjatywy takie jak owoce w pracy, konsultacje z dietetykiem czy dofinansowanie posiłków - mówi Monika Sielicka-Hamala, Dyrektor Działu Zarządzania Zasobami Ludzkimi Sodexo Benefits and Rewards Services Polska.

Apetyt na zdrowie

Pracodawca, który wspiera pracownika w prowadzeniu zdrowego trybu życia i dba o jego regularne odżywianie - wygrywa podwójnie. W końcu zdrowy pracownik równa się zdrowa firma. 61% Polaków jest zdania, że dofinansowanie posiłków przez firmę pozytywnie wpłynęłoby na ich przyzwyczajenia żywieniowe. Oczekiwanie wobec pracodawcy, aby dofinansował lunch w pracy ma 66% pracowników.

Co ciekawe, przewidywalność i stabilność wynagrodzenia ma znaczenie dla 73% pracowników, przy czym są oni gotowi zrezygnować z premii i bonusów na rzecz wyższego wynagrodzenia. Możliwość wyboru i dopasowania świadczeń pozapłacowych do własnych potrzeb jest istotna dla 69% pracujących Polaków. Natomiast 65% badanych docenia benefity niosące za sobą dodatkowe oszczędności w życiu codziennym - wynika z raportu Antal i Sodexo.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Marzena Jaworska

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »