Moda » Biżuteria

Zegarek IWC Schaffhausen Big Pilot Edycja DFB 2012

Zegarek IWC Schaffhausen Big Pilot Edycja DFB 2012
Zobacz więcej zdjęć »
Umowa o współpracy firmy IWC Schaffhausen z Niemiecką Federacją Piłkarską jest kontynuowana, a jej efektem jest obecność limitowanego do 250 sztuk modelu IWC Big Pilot Edycja DFB 2012.

O prawdopodobnej emisji specjalnego zegarka IWC dedykowanego Niemieckiej Drużynie Piłkarskiej pisaliśmy już w październiku 2011 - Naszym portalu zegarkowo-piłkarskim.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Umowa o współpracy firmy IWC z Niemiecką Federacją Piłkarską jest kontynuowana, a jej efektem jest obecność limitowanego do 250 sztuk modelu DFB 2012. Zegarki te nie były promowane na naszym rynku, a informacja prasowa o nich, dotarła w momencie, gdy cała część zegarków przeznaczona do tradycyjnej dystrybucji została już alokowana do sklepów. Zgodnie z przewidywaniami producenta, niemalże wszystkie te zegarki zostały zamówione przez sklepy niemieckie. Część emisji przeznaczona dla Niemieckiej Federacji Piłkarskiej zostanie przez nią, w najbliższych dniach przekazana piłkarzom, trenerom i sztabowi reprezentacji. Mamy nadzieję, że podobnie jak cztery lata temu, tak i teraz firma IWC przekaże informację prasowa ze spotkania przedstawicieli marki z drużyną piłkarską.

 

Wykonany w edycji limitowanej do 250 sztuk zegarek, jest specjalną i niespotykaną dotąd    kombinacją w modelu Big Pilot i oczywiście należy do tej rodziny zegarków z Schaffhausen.    Charakterystyczną cechą jest zastąpienie centralnego sekundnika, który dominuje na tarczy tradycyjnego Big Pilota, poprzez mini tarczę z małą wskazówką sekundową, optycznie  równoważącej podobną, mini tarczę wskaźnika rezerwy napędu. W ten sposób uzyskano pierwszy    model w linii Pilot, którego układ wskazań jest identyczny z modelami Portuguese.

 

Indywidualną cechą tego modelu jest także wybór kolorystyki tarczy i wskazówek, a wskazaniem   dedykacji dla Niemieckiej Drużyny Piłkarskiej są drobne elementy układu wskazań. W zegarku   dominują białe wskazówki: godzinowa i minutowa, oraz czerwone: sekundnika i rezerwy napędu, oraz żółty fragment mini tarczy rezerwy chodu (słabo widoczny na zdjęciu) – cyfrowe oznaczenie „1” i fragment informujący i kończącej się rezerwie chodu. Niewielkie w stosunku do całej powierzchni tarczy, biało-czerwono-żółte elementy, oddające barwy narodowe Niemiec są doskonale eksponowane. Specjalnie zaprojektowany i wykonany jest tradycyjnie dekiel koperty zegarka. Obok loga Federacji Piłkarskiej, po obwodzie dekla znajdziemy napis:

“OFFIZIELLE UHR DER DEUTSCHEN FUSSBALL-NATIONALMANNSCHAFT" (Oficjalny zegarek niemieckiej piłkarskiej drużyny narodowej)

Zgodnie z przekazem producenta, zegarek jest potwierdzeniem wyzwania stojącego przed drużyną, która jest jednym z faworytów rozgrywek, a także pasji i zaangażowania każdego z zawodników. Zegarek Big Pilot Edycja DFB jest kierowany nie tylko do fanów piłki nożnej, którzy chcą swoim nadgarstkiem manifestować wsparcie narodowej drużyny. Część przychodów z każdego sprzedanego zegarka zostanie przekazana wspieranej przez firmę IWC Fundacji Laureus. Niezależnie od prowadzonych wielu innych aktywności tejże fundacji, będzie ona wspierała rozgrywki piłkarskie ulicznych drużyn, skupiających dzieci w niekorzystnej sytuacji ekonomicznej i społecznej, w siedmiu różnych miastach.

Zegarek Big Pilot Edycja DFB posiada mechanizm z automatycznym naciągiem w    systemie Pellaton, o własnościach użytkowych identycznych do mechanizmu zegarka    w modelu Big Pilot: 7 dni rezerwy napędu, 21 600 wahnięć na godzinę, 42 kamienie   łożyskowe. Takie same są także parametry stalowej koperty ze specjalnie   grawerowanym  deklem: 6 bar wodoszczelności, średnica 46 mm i wysokość 16 mm,   szafirowe szkło sferyczne z obustronną powłoką antyrefleksyjną.

 

Film promujący ten zegarek można znaleźć na Naszej stronie.

Władysław Meller

www.e-zegarki.info.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

odCzasu doCzasu

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »