Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka

Zespół Szkół Budowlanych im. Rogera Sławskiego w Poznaniu z klasą patronacką „DOBRY MONTAŻ”

Zespół Szkół Budowlanych im. Rogera Sławskiego w Poznaniu z klasą patronacką „DOBRY MONTAŻ”
Zobacz więcej zdjęć »
Zespół Szkół Budowlanych im. Rogera Sławskiego w Poznaniu to jedna z placówek szkolnych, w których, w ubiegłym roku, utworzona została klasa patronacka „DOBRY MONTAŻ”. Dotychczasowa kooperacja przyniosła pozytywne efekty, dlatego jest kontynuowana także w ramach bieżącej odsłony kampanii.

Objęcie patronatem „DOBRY MONTAŻ” wybranych klas w szkołach budowlanych w całej Polsce to jedno z działań kampanii, którą Związek POiD realizuje wraz z jej Partnerami. Dzięki współpracy ze szkołą w Poznaniu, w roku szkolnym 2016/2017 uczniowie tej placówki uczestniczyli m.in.  w prowadzonych przez ekspertów szkoleniach z zakresu montażu wyrobów stolarki budowlanej, wykorzystywanych w nim nowoczesnych technologii czy też doboru odzieży roboczej. To tylko przykłady wspólnie zrealizowanych działań.

 

Kooperacja w ramach klas patronackich „DOBRY MONTAŻ” jest kontynuowana w ramach bieżącej odsłony kampanii, w roku szkolnym 2017/2018. W zeszłym roku, oprócz Zespołu Szkół Budowlanych im. Rogera Sławskiego w Poznaniu, klasy patronackie funkcjonowały też w Państwowych Szkołach Budownictwa – Zespole Szkół w Bytomiu oraz w Zespole Szkół Zawodowych nr 5 im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego w Białymstoku. Teraz do kooperacji dołączyły dwie nowe placówki: Państwowe Szkoły Budownictwa im. prof. Mariana Osińskiego w Gdańsku oraz Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim. Podobnie, jak poprzednio, współpraca obejmuje szeroki zakres działań, wśród których są m.in. szkolenia, wizyty dydaktyczne czy też wyposażenie szkolnych pracowni.

Kampania „DOBRY MONTAŻ” i utworzone w jej ramach klasy patronackie są ważnym elementem działań Związku POiD na rzecz powołania zawodu montera stolarki budowlanej. Stworzenie tej profesji jest już przesądzone, a przy udziale Związku POiD opracowane zostały podstawy programowe kształcenia zawodowego w tym kierunku.

Partnerami kampanii „DOBRY MONTAŻ” są wiodące marki z branży stolarki budowlanej: AIB, FAKRO, GERDA, Hörmann, Klimas Wkręt-met, Oknaaluminiowe.pl, Porta KMI Poland, PROLINE, Roto, Soudal i VETREX.

Zachęcamy do odwiedzenia FanPage’u „DOBRY MONTAŻ” na Facebook’u i śledzenia działań akcji! Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

RedPen

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 2 dni:
Gala Interaktywnych
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »