Gospodarka » Przemysł

Zgłębianie tajników bioekonomii – warsztaty organizowane przez Komisję Europejską

Przedstawiciele przemysłu, eksperci, specjaliści public relations i dziennikarze z całej Europy, spotkają się w Brukseli 7 lutego 2012 roku, by przedyskutować wyzwania związane z komunikacją zagadnień z obszaru bioekonomii.

Warsztaty są częścią działań Komisji Europejskiej, mających na celu promocję problematyki bioekonomii i zaangażowanie różnorodnych środowisk w debatę poświęconą tej kwestii, zarówno na poziomie europejskim, jak i krajowym.

Eksperci uważają, iż bioekonomia, która oznacza rozwój gospodarki na bazie surowców odnawialnych i przy wykorzystaniu metod biologicznych, będzie dominować w gospodarce światowej XXI wieku. To właśnie bioekonomia ma pomóc znaleźć rozwiązanie wielu ważnych wyzwań społecznych, takich jak bezpieczeństwo żywności, zmniejszające się zasoby naturalne, zależność od zasobów paliw kopalnych czy zmiany klimatyczne, a jednocześnie zapewnić przestrzeganie zasad zrównoważonego rozwoju.

Media odgrywają nadrzędną rolę w popularyzowaniu tematyki bioekonomii, dlatego też Komisja Europejska organizuje warsztaty, które zgromadzą dziennikarzy ze wszystkich krajów członkowskich. Dziennikarze i specjaliści public relations przeprowadzą szereg debat z europejskimi specjalistami, które nie tylko pozwolą na zgłębienie tematu bioekonomii, wymianę poglądów  i doświadczeń, ale też będą okazją do nawiązania kontaktów.

Kluczowi eksperci Komisji Europejskiej podzielą się swoją wiedzą z zakresiu bioekonomii. Będą wśród nich między innymi Christian Patermann, reprezentujący Radę ds. Bioekonomii, Maive Rute, dyrektor w Dyrektoriacie ds. Biotechnologii, Rolnictwa i Żywności w Komisji Europejskiej oraz Rachel Edwards-Stuart, technolog żywności z Wielkiej Brytanii.  

Największą zaletą programu są planowane sesje interaktywne, obejmujące pełny zakres pokrewnych tematów takich jak:

-  Czym jest bioekonomia i jak wpływa na nasze życie?

- Rola enzymów i ich wpływ na nowoczesną medycynę europejską oraz bioekonomię. Podczas tej sesji dr Hellmut Münch podzieli się swoim doświadczeniem w zakresie wykorzystania  wysokojakościowych enzymów produktowych, przygotowywanych indywidualnie dla pacjentów, w celu przyspieszenia powrotu do zdrowia w przypadku schorzeń takich jak reumatyzm, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne i nowotwory.

- Cykl innowacyjnych rozwiązań – od badań do wprowadzenia na rynek.

 

Szczegóły dotyczące projektu:

http://ec.europa.eu/research/bioeconomy/


Więcej informacji:

Iwona Buks

PRIMUM Public Relations

tel. 22 690 67 50

i.buks@primum.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

PRIMUM Public Relations

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 13 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »