Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Zgłoś kandydata do Nagrody Instytutu De Republica! Termin nadsyłania zgłoszeń: 31 lipca 2022

Zgłoś kandydata do Nagrody Instytutu De Republica! Termin nadsyłania zgłoszeń: 31 lipca 2022
Zobacz więcej zdjęć »
Jeszcze tylko przez miesiąc Instytut De Republica przyjmuje zgłoszenia do Nagrody za wybitne osiągnięcia naukowe w dziedzinie nauk humanistycznych, społecznych i sztuki.

Wyróżnienia przyznawane są młodym naukowcom do 40. roku życia, którzy na wczesnym etapie kariery wykazują potencjał osiągnięcia pozycji lidera w swojej dziedzinie oraz osobom (bez ograniczenia wiekowego), którzy swoją pracą, całym dorobkiem naukowym oraz działalnością międzynarodową są inspiracją dla kolejnych pokoleń.

 

Nagroda Instytutu De Republica to honorowe wyróżnienie skierowane do polskich naukowców – zarówno tych młodych, jaki i tych którzy całe swoje życie poświęcili nauce. Instytut pragnie za jej pośrednictwem nobilitować, a jednocześnie wyrazić szczególną wdzięczność za dostarczenie swoją pracą inspiracji badawczej dla całej rzeszy specjalistów wielu dziedzin.

 

Konkurs obejmuje pięć kategorii: trzy kategorie podstawowe dla młodych naukowców do 40. roku życia:

·         nauki humanistyczne

·         nauki społeczne

·         sztuka

oraz dwie kategorie specjalne (bez ograniczenia wiekowego):

·         za cały dorobek naukowy

·         za działalność międzynarodową.

 

Kandydatów do Nagrody może zgłosić każdy (osoba prywatna) oraz uczelnie, podstawowe jednostki organizacyjne uczelni, instytuty badawcze, jednostki naukowe i komitety naukowe Polskiej Akademii Nauk, wydziały lub komisje Polskiej Akademii Umiejętności, stowarzyszenia naukowe.

 

Spośród nadesłanych zgłoszeń, Kapituła Konkursu składająca się z przedstawicieli świata nauki wyłoni laureatów w danej kategorii. Zwycięzcy otrzymają statuetkę zaprojektowaną przez wybitnego rzeźbiarza Macieja Zychowicza, nagrodę pieniężną w wysokości 10.000 złotych oraz możliwość wydania własnej publikacji w Wydawnictwie Instytutu De Republica (w terminie do 2 lat od przyznania nagrody).

 

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 lipca 2022 roku.

 

Regulamin zawierający szczegółowy opis konkursu oraz listę wymogów niezbędnych do prawidłowego zgłoszenia kandydata, a także wszystkie dokumenty, znajdują się na stronie www.iderepublica.pl.

 

***

Patronat honorowy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Patronat medialny: Polska Agencja Prasowa, TVP Nauka

 

***

Instytut De Republica został powołany na mocy zarządzenia nr 12 Prezesa Rady Ministrów z dnia
16 lutego 2021 r. Głównym celem jego działalności jest promocja i popularyzacja polskiej nauki
w dziedzinie nauk humanistycznych i społecznych, wytworzenie mechanizmów i kapitału społecznego, który organizowałby się wokół idei państwowości oraz uwolnienie potencjału polskiej nauki w tych obszarach.

 

We współpracy z uczelniami wyższymi w Polsce i na świecie, jednostkami administracji państwowej oraz jednostkami badawczymi, Instytut De Republica organizuje konferencje naukowe i seminaria, które stanowić mają platformę wymiany opinii wobec prezentowanych na nich wyników naukowych prac badawczych. Zadaniem Instytutu jest też popularyzowanie najbardziej interesujących osiągnięć polskich naukowców w formie publikacji i multimediów.

 

Instytut De Republica docelowo ma stać się nowoczesnym zapleczem eksperckim, promocyjnym
i wydawniczym dla niedocenianych w Polsce i poza jej granicami, a tak ważnych dla właściwego rozumienia naszej historii i zjawisk społecznych, dziedzin nauki. 

www.iderepublica.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

InstytutDeRepublica

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 9 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »