Kultura, sztuka » Kultura

Zimowla w wydaniu Dominiki Słowik

Zimowla w wydaniu Dominiki Słowik
Zobacz więcej zdjęć »
Dominika Słowik nie daje o sobie zapomnieć – na rynku pojawiła się właśnie jej najnowsza powieść Zimowla (Wydawnictwo Znak). Jednej z najbardziej wyczekiwanych premier tej jesieni towarzyszy spotkanie autorskie, które odbędzie się już 18 października w warszawskim Empiku Junior.

Miasteczko w Dolinie Zmornickiej oddycha tajemnicami. Z jeziora wyłowiono ciało, ojciec rzucił pracę w urzędzie i został wróżem, a Pszczelarz wytresował swój rój. Misza w wolnych chwilach sprowadza trawkę ze Słowacji. Naga Dygnarówna spaceruje nocą po ulicach. Mieszkańcy albo czekają, aż wydarzy się kolejny cud, albo gorączkowo szukają skarbu. Czy uda się otworzyć od zawsze zamknięte drzwi i odkryć najściślej strzeżony sekret?

„Zimowla” to zaskakująca powieść, która przenosi czytelników do tajemniczego miasteczka, gdzie realizm miesza się z magią. To, co zachwyca w najnowszej książce powieściopisarki, to wielość intrygujących wątków, ukazujących niezwykłą codzienność bohaterów. Słowik przedstawia ich historie, w mistrzowski sposób łącząc elementy grozy z poczuciem humoru.

Dominikę Słowik po głośnym debiucie „Atlasu: Doppelganger” okrzyknięto jedną z najbardziej obiecujących pisarek młodego pokolenia. Książka zdobyła nominację do Nagrody Literackiej Gdynia oraz uznanie krytyków. Świat literacki czekał cztery lata na nowe dzieło powieściopisarki. „Zimowla” nie zawodzi – to idealna propozycja na jesienne wieczory, której mroczny świat zostanie w pamięci czytelników na długo.

Spotkanie poprowadzi Wojciech Szot.

 

*

Data spotkania:

28 października, godzina 18:00

 

Adres:

Empik Renoma

Wrocław, ul. Świdnicka 40 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Wydarzenia

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »