Dom » Budownictwo

Złączka przejściowa Megapress z brązu do remontów i rozbudowy instalacji wody użytkowej

Złączka przejściowa Megapress z brązu do remontów i rozbudowy instalacji wody użytkowej
Zobacz więcej zdjęć »
Instalacje wody użytkowej w starszych budynkach są często wykonane z ocynkowanych rur stalowych. Dlatego do oferty systemu Megapress wprowadzono nową złączkę przejściową z brązu. Pozwala ona na łatwy remont lub rozbudowę takich instalacji przy użyciu rur z miedzi lub stali nierdzewnej.

Dzięki nowoczesnej technice połączeń zaprasowywanych przejście na inny materiał trwa zaledwie kilka minut. Nowa złączka przejściowa Megapress z profilem SC-Contur jest dostępna w siedmiu rozmiarach od ½" x 15 mm do 2" x 54 mm. Zielona kropka na kształtkach jednoznacznie informuje, że mogą one być stosowane w instalacjach wody użytkowej.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link Buildingu 

Zdecydowana większość Polaków mieszka w budynkach starszego typu. Instalacje zimnej wody użytkowej są tu często wykonane ze stali ocynkowanej. Może to oznaczać duże utrudnienia w przypadku remontu lub rozbudowy takiej instalacji, jeśli wykonawca chciałby zastosować rury z miedzi lub stali nierdzewnej. Rozwiązaniem tego problemu jest nowa złączka przejściowa Megapress z brązu. Pozwala ona łatwo łączyć rury wykonane z dwóch różnych materiałów przy wykorzystaniu szybkiej i ekonomicznej techniki połączeń zaprasowywanych na zimno.

 

Montaż jest wyjątkowo prosty: wystarczy nałożyć złączkę przejściową na oczyszczoną końcówkę ocynkowanej rury stalowej, zaznaczyć głębokość wsunięcia i zaprasować przy użyciu zaciskarki Viega ze szczękami systemowymi Megapress lub Sanpress. Nie potrzebujemy tu żadnych dodatkowych narzędzi. Używając złączki przejściowej z brązu należy jedynie przestrzegać kolejności łączenia metali szlachetnych i nieszlachetnych w kierunku przepływu, tak jak we wszystkich instalacjach mieszanych.

 

  SC-Contur – najwyższy poziom bezpieczeństwa

Na obu końcach złączki przejściowej Megapress znajduje się opatentowany profil SC-Contur, wymuszający nieszczelność w stanie niezaprasowanym. Dzięki temu rozwiązaniu niezaprasowane przez nieuwagę połączenie jest natychmiast widoczne podczas próby szczelności. Po prawidłowym zaciśnięciu złączki pozostają trwale szczelne.

 

Bogata oferta systemowa

System Megapress pozwolił na wykorzystanie zalet techniki zaprasowywania na zimno w instalacjach z grubościennych rur stalowych, co wcześniej nie było możliwe. Oferta obejmuje wszystkie elementy o wymiarach od 3/8 do 4", niezbędne do budowy instalacji grzewczych, chłodniczych i gaśniczych oraz systemów przemysłowych, np. sprężonego powietrza.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

IRMEDIA Ireneusz Kalinowski
http://irmedia.com.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »