Dom » Nieruchomość

Złota 44 – ekologiczne dzieło architektury

Złota 44 – ekologiczne dzieło architektury
Zobacz więcej zdjęć »
Troska o środowisko naturalne łączy ludzi na całym świecie. Trend życia eko ma coraz szersze zastosowanie w budownictwie mieszkalnym. Wybierając nowe lokum, Polacy coraz częściej zwracają uwagę na jakość materiałów i rozwiązań zgodnych z ekologicznym duchem.

Dlatego też i deweloperzy skłaniają się ku tej idei. Niewątpliwą perłą „zielonej architektury” jest Złota 44, która stała się nie tylko ikoną Warszawy, ale również apartamentowcem z jedną z najbardziej ekologicznych fasad w Polsce. Wieża Libeskinda, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, dba nie tylko o swoich mieszkańców, ale również o środowisko.

Twórcy najwyższego apartamentowca w Unii Europejskiej, Złotej 44, dali przykład na to, jak połączyć luksus z wymogami zrównoważonego budownictwa, a także coraz modniejszym stylem życia eko. Już na etapie założeń projektu, jego twórca Daniel Libeskind podkreślał, że wizje architektoniczne nie mogą pozostawać obojętnymi na zanieczyszczenie środowiska. Dlatego fasada wieży składa się z blisko 3,5 tys. elementów, które zostały wcześniej przygotowane w specjalistycznym warsztacie. Ta nietypowa dla budownictwa mieszkaniowego technika produkcji i montażu, gwarantuje zwiększoną trwałość i odporność elewacji na działanie czynników zewnętrznych. Złota 44 to pierwszy w Polsce wysokościowiec, którego fasada pomyślnie przeszła cały proces testowania pod tym kątem.

– Działaliśmy zgodnie z ideą zrównoważonego budownictwa projektując Złotą 44, która jest pierwszym budynkiem w Polsce z fasadą wykonaną w technologii trójszybowej – Triple Glass Unit. Jej główną zaletą jest zapobieganie utracie ciepła z wnętrza budynku. Dodatkowo, specjalna powłoka kontroli słonecznej, dostosowująca się do aktualnego stanu pogody, ogranicza nadmierną ilość promieni słonecznych przedostających się do pomieszczeń. Dzięki temu nie dochodzi do zbytniego nagrzewania się. Pozwala to obniżyć koszty i zużycie energii, aż o 20 proc., co z kolei przyczynia się do redukcji emisji dwutlenku węgla do atmosfery podkreśla Rafał Szczepański, Wiceprezes Zarządu BBI Development S.A.

Istotnym obszarem zainteresowania inwestorów przy współpracy z technologami była także kwestia jakości wody. Dlatego w Złotej 44 stworzono własną stację uzdatniania wody, wyposażoną w specjalne filtry. Dzięki niej mieszkańcy apartamentowca mogą wyeliminować zaopatrywanie się w tradycyjne plastikowe butelki z wodą pitną. Przyczyniają się tym samym do redukcji tego typu odpadów i mogą zgodnie z zapotrzebowaniem korzystać bezpośrednio z zasobów zlokalizowanych na terenie budynku. Warto dodać, że powietrze w apartamentach jest filtrowane, co pozwala na ograniczenie używania tak popularnych obecnie oczyszczaczy powietrza.

Architekci Złotej 44 pomyśleli również o zrównoważonym transporcie, który jest integralną częścią  ekologicznego stylu życia. Również w tym aspekcie rezydenci mogą liczyć na szereg udogodnień. Przyczyniając się do ograniczania problemu zanieczyszczenia powietrza, do użytku mieszkańców apartamentowca został przeznaczony m.in. parking rowerowy oraz wolnostojąca stacja z modułem ładowania samochodów elektrycznych Smart Station 2x22 kW. Umożliwia ona ładowanie dwóch samochodów jednocześnie. Tego typu rozwiązania pozwalają mieszkańcom apartamentowca żyć w zgodzie z naturą i korzystać z ekologicznych technologii nawet w centrum miasta. Innym aspektem, który został wzięty pod uwagę i wprowadzony zarówno dla wygody mieszkańców Złotej 44, jak i promocji działań proekologicznych jest dostęp do zsypów na odpady z nowoczesnym systemem sortowania.

Na Złotej 44 żyje się nie tylko luksusowo, ale i ekologicznie. Śmiało można powiedzieć, że to najzdrowszy budynek w Polsce.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Złota 44
http://zlota44.com/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »