Społeczeństwo » Społeczeństwo

Złote Tarasy zgasną już po raz dziewiąty!

W tym roku Złote Tarasy już po raz dziewiąty włączyły się do ogólnoświatowej akcji ekologicznej „Godzina dla Ziemi”, organizowanej przez organizację WWF. W sobotę, 19 marca, o 20.30 na godzinę zgaśnie oświetlenie elewacji zewnętrznej centrum.

W tym roku Złote Tarasy już po raz dziewiąty włączyły się do ogólnoświatowej akcji ekologicznej „Godzina dla Ziemi”, organizowanej przez organizację WWF. W sobotę, 19 marca, o 20.30 na godzinę zgaśnie oświetlenie elewacji zewnętrznej centrum, a także zostanie wygaszona część oświetlenia wewnętrznego. Godzina dla Ziemi WWF to nie tylko czas, kiedy na godzinę gasną światła budynków na wszystkich kontynentach – to także czas, w którym wszyscy możemy realnie pomóc przyrodzie, podejmując konkretnie działania, mające na celu jej ochronę.

 

Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi WWF w Polsce, poza symbolicznym gaszeniem świateł, będącym częścią globalnej akcji, odbędzie się pod hasłem „Godzina dla wilka. Bądź głosem, którzy go nie mają”. W tym roku szczególnym celem akcji jest zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi boryka się w Polsce populacja wilka. Dziś, w naszym kraju żyje jedynie około 1000 osobników tego gatunku. Zwierzęta te giną z powodu ludzkiej niechęci i stereotypów panujących na ich temat. Wbrew powszechnej opinii nie są one zagrożeniem dla człowieka - to człowiek coraz częściej stanowi zagrożenie dla nich. Wilki są pięknymi, charyzmatycznymi zwierzętami, niezwykle potrzebnymi dla prawidłowego funkcjonowania polskiej przyrody. Jeśli chcemy, aby przetrwały musimy im pomóc.

 

Złote Tarasy to wielofunkcyjny kompleks, który powstał w samym sercu Warszawy. Obiekt mieści się między ulicami: Złotą i Emilii Plater oraz Dworcem Centralnym i Al. Jana Pawła II. Jego symbolem jest pofalowany szklany dach o powierzchni 1 hektara. Nazwa Złote Tarasy nawiązuje do ulicy Złotej i do architektury budynku. Kaskadowo rozmieszczone tarasy obejmują dwa place miejskie – wewnętrzny z fontanną oraz zewnętrzny, otoczony restauracjami. Na pięciu poziomach centrum klienci znajdą ponad 200 marek handlowych, kilkadziesiąt restauracji i kawiarni, kluby muzyczne, kino oraz szereg punktów usługowych.

W centrum działa czteropoziomowy podziemny parking na 1200 samochodów. Projekt i funkcjonalność obiektu została już wielokrotnie nagrodzona. Złote Tarasy są zdobywcą tytułu najlepszego projektu komercyjnego na świecie (MIPIM Architectural Review Future Project Awards). Więcej na stronie internetowej www.zlotetarasy.pl

 

Dalszych informacji udzielają:

(w imieniu Złotych Tarasów)

Beata Sadowska
m:+48 (0) 609 14 02 05
Beata.Sadowska@hkstrategies.com

 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

HK

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »